Aranżacje kuchni w minimalistycznym stylu

Tak modne obecnie style industrialny oraz skandynawski na dobre zawitały do polskich domów. W związku z tym surowe, kontrastowe elementy wystroju stają się również coraz bardziej pożądane w kuchni. Tego rodzaju nietuzinkowy design to nowa propozycja firmy Stolkar, która wykorzystując dekory z kolekcji „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński” firmy Pfleiderer stworzyła kuchnie w minimalistycznym stylu.

Poszukując koncepcji idealnej kuchni, poza oczywistymi aspektami, takimi jak funkcjonalność czy dopasowanie do potrzeb domowników warto zwrócić uwagę na ciekawy design, który będzie komponował się ze stylem domowego wnętrza. Dzięki niebanalnym dekorom blatów kuchennych i płyt meblowych nawet prosta w formie kuchnia może wyglądać intrygująco i modnie.

nowoczesna kuchnia kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia Stolkar

Materiały, które kochamy

Źródłem inspiracji przy tworzeniu dekorów z kolekcji „Materials we love Concept by Zięta & Kuchciński”, były ponadczasowe, klasyczne materiały: drewno i beton. Dekory stworzone przez obu designerów miały jak najpełniej oddać ich specyfikę, uwiecznić ich charakterystyczny wygląd, strukturę, przywołać skojarzenia które w nas budzą.

Dzięki takim wzorom stworzenie wymarzonej kuchni w industrialnym czy skandynawskim stylu staje się niezwykle prostym i przyjemnym zadaniem. Kuchnie industrialne cechuje minimalizm, spora przestrzeń, chłodne barwy, wykorzystywanie zastanych elementów architektury czy instalacji oraz rezygnacja z ozdób. Choć narodziny tego stylu przypadły na czasy recesji w USA, wiążące się z koniecznością zagospodarowywania przestrzeni nie przeznaczonych pierwotnie do celów mieszkalnych, to dziś jest on utożsamiany z oryginalnością, artyzmem, wyszukanym gustem. Styl skandynawski natomiast ze swoją jasną kolorystyką i prostymi formami kojarzy się z czymś przyjaznym, kojącym i bezpiecznym. Jest nieodmiennie lubiany zarówno przez architektów, jak i przez klientów.

nowoczesna kuchnia styl minimalistyczny w kuchni

Kuchnia Stolkar

Minimalistyczna kuchnia

Połączeniem tych dwóch stylów są nowe kuchnie firmy Stolkar, do stworzenia których wykorzystano dwa dekory z nowej kolekcji Pfleiderer. Na pierwszy plan wysuwa się zastosowany na frontach szafek dolnych i górnych jasny dekor –  Daglezja Bielona. Graficzny kontrast uzyskano przy użyciu ciemniejszego dekoru Smooth Concrete Brown
– przypominającego beton architektoniczny.

Kuchnie Stolkar z obu stylów czerpią to co najlepsze i są ich doskonałym połączeniem. Są jasne, funkcjonalne, minimalistyczne. Graficzny kontrast ożywia prosty kształt mebli, dzięki czemu kuchnia doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. Uchwyty są bardzo dyskretne, a zamknięte szafki, pozwalają utrzymać porządek i sprawiają, że meble te doskonale prezentują się w otwartych przestrzeniach, przy połączeniu kuchni z salonem lub jadalnią.

Leave a Reply