Beton architektoniczny – modny materiał na blat kuchenny

Beton architektoniczny tworzy różnorodne możliwości aranżacyjne. Niezwykle wytrzymały i plastyczny materiał zatacza coraz szersze kręgi popularności i zastosowania. Projektanci marki Morgan & Möller proponują dopasowane do indywidualnych potrzeb blaty, które sprawdzą się w kuchni, łazience czy pracowni w nowoczesnym stylu.

kuchnia 02 mBlat w kuchni powinien być przede wszystkim funkcjonalny, wytrzymały i dopasowany do potrzeb domowników. Warto jednak zadbać także o jego designerski wygląd. Nowoczesny i modny beton architektoniczny spełnia wszystkie wymagania. Jego zastosowanie i intensywne używanie w kuchni, łazience czy pracowni umożliwiają impregnaty, które sprawiają, że materiał staje się odporny na działanie wody, a także łatwy do utrzymania w czystości.

blaty kuchenne 1

Kuchenne blaty mogą pełnić różne funkcje. Począwszy od miejsca, gdzie przygotowujemy posiłki, mogą zastąpić także stolik śniadaniowy czy stać się subtelną wyspą, oddzielającą część kuchenną od jadalnej czy salonu. Naturalne wżery, przetarcia czy przebarwienia stanowią zalety materiału, który dzięki nim jest niepowtarzalny oraz wyjątkowy. Blaty tworzone na zamówienie są wylewane w całości. Powierzchnia tworzona z jednej płyty potęguje wrażenie harmonijnej, designerskiej prostoty. Aby wzmocnić efekt można dodatkowo wybrać blat z wbudowanym, niejako wylanym zlewem.

blaty kuchenne 2

Choć beton najczęściej kojarzy się z minimalistycznymi czy loftowymi wnętrzami, to surowość materiału dobrze komponuje się z drewnianymi dodatkami, ceramiką, a także z soczystymi kolorami, których w postaci warzyw, owoców i ziół w kuchni nigdy nie brakuje. Sam materiał idealnie współgra także z jasnymi meblami czy czarno-białymi akcesoriami. Dla miłośników odważnych eksperymentów kolorystycznych, oprócz szarości w jasnym i ciemnym odcieniu, marka Morgan & Möller proponuje także płyty w wersji barwionej: w antracycie, bieli lub barwach zbliżonych do palety RAL.

blaty kuchenne 3

Dossier produktów:
Blaty betonowe są przygotowywane i wyceniane na indywidualne zamówienie

blaty kuchenne 4

Leave a Reply