Biało-drewniana łazienka: harmonia we wnętrzu

Są połączenia, które nigdy nie zawodzą, zestawienia, które zawsze wyglądają doskonale. Wzór drewna i biel uzupełniają się nawzajem i pozwalają urządzić łazienkę pełną harmonii i spokoju. Inspiracje naturą i najjaśniejsze odcienie bieli to pewna recepta na pełną równowagi aranżację. 

Połączenie bieli i drewna to jedno z najbardziej uniwersalnych i pięknych zestawień aranżacyjnych. To także mariaż dwóch aktualnych trendów – wracającej do łask i znowu docenianej przez projektantów bieli oraz wzorów inspirowanych naturą, które wpisują się w filozofię biophilic, uwzględniającą we wnętrzach związek człowieka z przyrodą.

Biel bez towarzystwa może wyglądać zbyt sterylnie. Wzór drewna stosowany bez umiaru może zmniejszyć optycznie i przytłoczyć przestrzeń. Razem za to pozwolą wykreować wnętrze, w którym wszystko pozostanie w równowadze – elementy wzorzyste i gładkie, ciemniejsze i ultrajasne. Możemy bezpiecznie bawić się proporcjami i szukać dla siebie najlepszych rozwiązań. Na przykład zestawiać białe płytki z szafkami o frontach naśladujących wzór drewna lub, odwrotnie, olśniewająco białe szafki z płytkami drewnopodobnymi. W obu zestawieniach świetnie wypadną meble łazienkowe z nowej kolekcji Lara marki Cersanit.

bialo drewniana lazienka 1

Kolekcja Lara marki Cersanit

Przepis na styl

Wzór drewna i biel to jedne z najmodniejszych rozwiązań w łazience, zwłaszcza wtedy, gdy występują razem. Szafki o frontach z wzorem drewna, takie jak meble Lara w odcieniu orzecha, wpasują się w styl nowoczesny, ale też i vintage. Różne aranżacje osiągniemy w zależności od doboru dodatków – okrągłe lustro w stylu lat 60. da inny efekt niż bardziej nowoczesna, lustrzana tafla zajmująca część ściany. Styl zróżnicujemy również poprzez dobór baterii umywalkowych, uchwytów na ręczniki czy dodatkowych akcesoriów. W obu aranżacjach idealnym tłem dla wzorowanych na drewnie frontów będą białe płytki.

Jeśli z kolei na ścianę lub podłogę wybierzemy płytki drewnopodobne, warto znaleźć dla nich przeciwwagę w postaci białych frontów. Takie szafki będą wyglądać szlachetnie i nowocześnie. Doskonale wpiszą się na przykład w styl modernistyczny. Mogą stać się składnikiem łazienki wzorowanej na pełnych klasy wnętrzach nowojorskich, ale też – jeśli zdecydujemy się na bardziej dekoracyjne dodatki – zaaranżowanej w stylu glamour.

bialo drewniana lazienka 2

Kolekcja Lara marki Cersanit

Bez dobrej szafki ani rusz

Meble łazienkowe to sposób na wizualne uporządkowanie przestrzeni, a także wprowadzenie ładu do przechowywanych rzeczy. To miejsce na wszystkie drobiazgi, kosmetyki i środki czystości. Dobry wybór będzie procentował latami – na co więc zwrócić uwagę przy zakupie mebli? Ważna jest trwałość, łatwość montażu i dodatkowe rozwiązania zwiększające komfort użytkowania, takie jak na przykład system cichego domykania, w który wyposażone są szafki Lara. Szczególnie godne polecenia są meble podwieszane, które zdecydowanie ułatwiają mycie podłogi. Duży wybór rozmiarów, możliwość montażu na ścianie i ergonomiczne formy sprawiają, że meble Lara to dobre rozwiązanie także do małych łazienek.

bialo drewniana lazienka 3

Kolekcja Lara marki Cersanit

Dopasowanie doskonałe

Dzięki szafce umywalkowej mamy pod ręką wszystkie potrzebne do pielęgnacji kosmetyki i akcesoria. Zagospodarowujemy przestrzeń pod umywalką i jednocześnie ukrywamy syfon i elementy doprowadzające wodę do baterii. W kolekcji Lara mamy do wyboru trzy rozmiary szafek podumywalkowych – o szerokości 50, 60 lub 80 cm. Dostępne są w zestawach, z umywalkami meblowymi o różnych formach: klasycznie geometryczną Como lub City z nowoczesnymi liniami. Takie dopasowanie oszczędza nam czas, który musielibyśmy spędzić na poszukiwaniach dobrego połączenia szafki z umywalką. Sprawia również, że dobrze wykorzystujemy każdy centymetr naszej łazienki, co jest szczególnie istotne w małych wnętrzach.

bialo drewniana lazienka 4

Kolekcja Lara marki Cersanit

Łazienkę warto również wyposażyć w praktyczną – wysoką, ale wąską i płytką, szafkę-słupek, w której możemy przechowywać wszystkie dodatkowe akcesoria. Słupki z kolekcji Lara są pojemne, ale jednocześnie wyjątkowo łatwo je wpasować pomiędzy inne elementy wyposażenia – mają zaledwie 30 cm szerokości i 25 cm głębokości. Słupek powinien być oczywiście stylistycznie dopasowany do szafki podumywalkowej. W kolekcji Lara znajdziemy oba typy mebli, każdy w dwóch rodzajach wykończeń – z laminowanymi frontami w kolorze drewna orzecha lub lakierowanymi, białymi.

Wnętrza zaprojektowane na bazie bieli i wzoru drewna wyglądają harmonijnie i stylowo. Dobrze wyważone proporcje obu elementów sprawiają, że pomieszczenia są jasne i urozmaicone. To dobra i sprawdzona recepta na piękną łazienkę.

bialo drewniana lazienka 5

Kolekcja Lara marki Cersanit

Leave a Reply