Biały Miesiąc – najlepszy moment na zakup pościeli

Styczeń to czas noworocznych postanowień. To idealny moment, aby postawić sobie cele na cały rok. Warto pomyśleć i zatroszczyć się o siebie, o swój odpoczynek i właściwy sen. To na pewno będzie procentować przez cały rok. W tym okresie możemy wykorzystać tzw. Biały Miesiąc i kupić kołdrę i poduszkę w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapoznaj się z tegorocznymi promocjami oraz sprawdź, czym kierować się dokonując zakupu.

Sen jest ważnym elementem dbałości o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Pozwala na odpoczynek
i regenerację, a także wpływa na samopoczucie, gospodarkę hormonalną, stan skóry oraz sukcesy
w życiu zawodowym. Śpiąc za mało bądź w niesprzyjających warunkach, możemy zmagać się z wieloma problemami – rozdrażnieniem, osłabieniem, zwiększeniem podatności na stres. Po nieprzespanej nocy nawet proste czynności bywają wymagające. Początek roku jest idealnym momentem na wprowadzenie pozytywnych zmian w długości i jakości snu. To właśnie teraz, ze względu na tzw. Biały Miesiąc, tekstylia sypialniane można nabyć w najatrakcyjniejszych cenach.

Czym właściwie jest Biały Miesiąc?

Wydarzenie to sięga 1878 r., kiedy to amerykański pionier nowoczesnej reklamy, John Wanameker, przeprowadził w swoich domach towarowych w Filadelfii pierwszą „białą wyprzedaż”. Zauważył bowiem, że sprzedaż po okresie bożonarodzeniowym nie przynosi oczekiwanego zysku. Chcąc zaradzić poniesionym stratom finansowym, wpadł na pomysł przecenienia wszystkich białych produktów. Przedsięwzięcie to okazało się na tyle korzystne, że kontynuowano je w następnych latach. Z czasem tradycja wyprzedaży tekstyliów sypialnianych dotarła także do Polski.

Dlaczego warto skorzystać z wyprzedaży?

Skoro Biały Miesiąc ponownie się rozpoczął, warto zrobić przegląd artykułów tekstylnych w naszych domach. Jeśli ręczniki, poduszki, kołdry, koce, poszewki, narzuty wymagają wymiany, jest to najlepszy moment, aby je wymienić. Zestawy pościeli w pełnej cenie mogą być drogie, więc jeśli czegoś aktualnie potrzebujesz, warto skorzystać z wyprzedaży. Niezbędne artykuły będziesz mógł znaleźć
w bardzo atrakcyjnych cenach.

Czym kierować się wybierając artykuły do spania?

Komfort snu to podstawa zdrowego i jakościowego wypoczynku. Kołdra musi zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza. Dobrym wyborem są kołdry z wypełnieniem syntetycznym. Sprawdzają się one świetnie w ogrzewanych pomieszczeniach i są najlepszym rozwiązaniem dla alergików. Przykładem może być kołdra BLOMMENSLYST, która dzięki włóknom HCS wzbogaconym silikonem jest odporna na odkształcenia i nie zbija się podczas użytkowania. Dodatkowo, wyróżnia się stylowym, kwiatowym motywem, który nadaje wnętrzom urokliwego charakteru. Ten niepowtarzalny design sprawia, że kołdra i poduszka BLOMMENSLYST są bardzo popularnymi produktami, dzięki czemu uhonorowane zostały tytułem Kobieca Marka Roku 2021. Jest to wyrób medyczny, świetnie przeciwdziałający osadzaniu się roztoczy, dlatego polecany jest szczególnie osobom cierpiącym na alergie. Ponadto, skutecznie reguluje temperaturę ciała, a organizm nie przegrzewa się podczas snu.

W przypadku poduszki ważne jest odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i szyi. Głowa nie powinna się zapadać ani nienaturalnie podnosić. Idealna wysokość poduszki to taka, gdy kręgosłup układa się
w linii prostej. Jej miękkość to kwestia indywidualna, zależna od naszych preferencji. Dużą uwagę należy zwracać na wypełnienie. Na rynku dostępne są ich 3 rodzaje:

●      Poduszki z wypełnieniem naturalnym – to uniwersalny wybór. Świetnie sprawdzą się do spania
w każdej pozycji. Dobrze wchłaniają wilgoć, są lekkie i puszyste, ale trudne w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. Wymagają delikatnego prania, ponieważ puch bądź pierze bardzo łatwo mogą się zbić.

●      Poduszki z wypełnieniem syntetycznym – przeznaczone są przede wszystkim dla alergików. Są miękkie i trwałe. Ich ogromną zaletą jest możliwość prania w pralkach automatycznych do stopni. Przykładem produktu, który spełnia te właściwości, dodatkowo dba o zdrowy
i jakościowy sen jest poduszka 4 pory roku marki Wendre. Wypełnienie z recyklowanego włókna HCS zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, a poszycie z mikrofibry minimalizuje rozwój roztoczy.

●      Poduszki z wypełnieniem piankowym lub lateksowym – skierowane są dla osób, które lubią spać na boku. Wypełnienie to idealnie podpiera kręgi szyjne oraz układa się do kształtu głowy. Poduszka ergonomiczna HAVERÖ marki Wendre zapamiętuje kształt i ułożenie głowy oraz karku, dzięki czemu rozluźnia rozluźnia i relaksuje całe ciało. To idealny wybór dla osób borykających się z bólami kręgosłupa oraz alergiami.

Leave a Reply