Drewniany, blaszany czy plastikowy domek narzędziowy – jaki wybrać?

Decydując się na przydomowy ogród, trzeba liczyć się z tym, że będzie wymagać on regularnej pielęgnacji, a do wykonywania czynności jak koszenie, grabienie czy sadzenie kwiatów i krzewów potrzebna będzie cała masa narzędzi, które trzeba będzie gdzieś przechowywać. Najlepszym do tego miejscem jest domek narzędziowy, w którym każda rzecz zyska swoje miejsce. Taki obiekt może nie tylko pełnić funkcję schowka, ale jednocześnie stać się miejscem wypoczynku czy po prostu schronienia na wypadek deszczu. Pojawia się tylko pytanie, z jakiego materiału powinien być wykonany domek narzędziowy, aby był solidny i służył przez długie lata? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Domki narzędziowe – dostępne rodzaje

Kiedyś domki na narzędzia budowało się z różnych materiałów, do jakich akurat miało się dostęp. Te czasy już jednak dawno minęły. Dzisiaj całą konstrukcję tworzy się z jednego rodzaju surowca, tak aby obiekt nie tylko dobrze służył, ale też ładnie się prezentował w ogrodzie, pełniąc funkcję ozdobną.

Drewniany domek narzędziowy

Jednym z najpopularniejszych i zarazem najlepszych rozwiązań jest domek na narzędzia z drewna. Drewno cechuje się dobrą trwałością, a przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnej impregnacji jest wysoce odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, dzięki czemu jest w stanie służyć. Dodatkowo daje szerokie możliwości adaptacyjne, a cena jak na tak wysoką jakość jest stosunkowo niska. Jako że jest to naturalny surowiec, świetnie pasuje do architektury ogrodowej. W zależności od potrzeb wygląd drewnianego domku narzędziowego łatwo można zmienić, choćby malując go na dowolnie wybrany kolor. To propozycja przede wszystkim dla tych, którzy mają już w ogrodzie drewnianą altankę lub chcą ją w nim postawić i zależy im na tym, by domek do niej pasował.

Zobacz altanki do ogrodu tutaj https://alt-drew-cosmo.pl/altany-ogrodowe/

Blaszany domek narzędziowy

Dla tych, którzy potrzebują wyłącznie miejsca do przechowywania narzędzi ogrodowych, a w dodatku mają dość ograniczony budżet na ten cel, świetną opcją wydaje się domek na narzędzia z blachy. Najczęściej wykonywany jest z blachy stalowej malowanej proszkowo, dlatego jego impregnacja nie jest konieczna.

Cechuje się on dobrą trwałością i łatwo go utrzymać w czystości, jednak raczej nie sprawdzi się jako miejsce, w którym można spędzać czas latem, ponieważ bardzo szybko się nagrzewa, przez co w środku będzie bardzo gorąco. Kolejny minus jest taki, że wygląd blaszanych obiektów pozostawia wiele do życzenia, dlatego raczej nie da się ich postawić w centralnym miejscu w ogrodzie, raczej na tyle domu.

Plastikowy domek narzędziowy

Ostatnią propozycją dostępną na rynku jest domek na narzędzia z plastiku. Jeśli chodzi o sam wygląd, na pewno lepiej prezentują się niż domki z blachy. Na ich korzyść przemawia także możliwość samodzielnego złożenia, ponieważ wbrew pozorom jest to bardzo proste. Są lekkie, dlatego po złożeniu można w łatwy sposób zmieniać ich położenie, przez co miejsce, w którym postawimy taki domek, wcale nie musi być jego miejscem ostatecznym. W porównaniu z pozostałymi propozycjami domki narzędziowe z plastiku są tanie, jednak raczej nie będą w stanie służyć tak długo, jak choćby domki z drewna. W dodatku podobnie jak blaszane szybko się nagrzewają, więc nie nadają się do wypoczynku.

Sprawdź propozycje domków narzędziowych od firmy Alt Drew Cosmo pod adresem: https://alt-drew-cosmo.pl/domki-narzedziowe/. Znajdziesz tam domki o różnych konstrukcjach i w różnych konfiguracjach w atrakcyjnych cenach.

Leave a Reply