Blaty kuchenne inspirowane minerałami

Kolekcja blatów kuchennych inspirowanych minerałami jest niezwykle uniwersalna. Neutralne wzornictwo doskonale wpisuje się w aranżacje o zróżnicowanym charakterze – i to zarówno w domowym zaciszu, jak i w przestrzeniach publicznych. W zależności od potrzeb, mogą stanowić tło dla innych materiałów, lub też grać we wnętrzu pierwsze skrzypce.

Blat kuchenny Pfleiderer R6480

Blat kuchenny Pfleiderer R6480

Kuchenny blat – w zależności od kolorystyki i wyrazistości rysunku, może być wyznacznikiem stylu całej aranżacji wnętrza, lub stanowić niezauważalny, dyskretny łącznik wystroju. I choć w kuchennych wnętrzach kierujemy się przede wszystkim ku naturze, to tym razem poszukiwania schodzą głębiej, ku strukturze ziemi. Skały tworzące się przez miliony lat noszą ślady jej ruchów, przemian i procesów mineralnych. Takie właśnie procesy zaintrygowały projektantów Pfleiderer podczas tworzenia kolekcji blatów inspirowanych rysunkiem kamienia. Blatów z „pamięcią” ruchów płyt tektonicznych.

Blat kuchenny Pfleiderer F7479

Blat kuchenny Pfleiderer F7479

Dekory mineralne z kolekcji “Stone”, “Unico” i “Natural” inspirowane są naturą – piaskiem pustyni, ziemią, skałą lub ukształtowanym przez wodę rzecznym kamykiem.

Tak jak otaczająca nas natura, zaskakują bogactwem i różnorodnością. Kiedy spojrzymy na nie po raz pierwszy – pobieżnie i z dużej odległości – sprawią wrażenie absolutnie neutralnej części składowej tła. Jednakże, jeśli tylko poświęcimy im nieco więcej czasu – zobaczymy zaskakujący rysunek ciekawych faktur i wzorów.

Blat kuchenny Pfleiderer F8995

Blat kuchenny Pfleiderer F8995

Kompozycja nieregularnie ułożonych, przypadkiem rozsypanych drobnych plam i cętek to cecha wspólna wszystkich dekorów inspirowanych minerałami. Ale na tym podobieństwa się kończą, bo każdy z proponowanych przez Pfleiderer blatów kuchennych jest inny. Utrzymany w szarościach wzór Ottawa R6053 CT przypomina czysty, przesiany wiatrem popiół. Rysunek Snowland R6480 MS to zestawienie zaskakujące. Jego subtelne tło w kolorze kości słoniowej wzbogacono ciemnymi kropkami rozsypanej ziemi, a także plamkami przywodzącymi na myśl półtransparentny cień lub dym. W zdominowanym przez różne odcienie beżów i brązów, dekorze Pico F8995 ST, delikatne paskowania współgrają z ciemniejszymi, jakby przydymionymi elementami. Dekor Calcite Beige F7479 ST to z kolei odwzorowanie nieregularnych kształtów kalcytu. Ta utrzymana w ciepłych beżach propozycja, doskonale prezentuje urok krystalicznej, naturalnej struktury.

Blat kuchenny Pfleiderer R6053

Blat kuchenny Pfleiderer R6053

Wszystkie te wzory, zastosowane na blatach kuchennych, doskonale współgrają z jednobarwnymi meblami i minimalistycznym wystrojem. Swoją surowością i zarazem tajemniczością są piękną ozdobą każdej kuchni. Im wierniejsze odzwierciedlenie natury, bardziej szczegółowa faktura, tym piękniejszy efekt.

Leave a Reply