Czy warto wybrać schody kamienne do salonu?

Schody kamienne pasują do wielu wnętrz. Ich właściwości umożliwiają korzystanie z nich przez długi czas. Czym charakteryzują się schody z kamienia i czy będą dobrym wyborem do salonu?

Właściwości i zalety schodów kamiennych

Aranżacja wnętrza wymaga podjęcia wielu decyzji. Między innymi wyboru materiałów wykorzystanych do produkcji niektórych elementów, takich jak schody. Trzeba pamiętać o tym, żeby pasowały one do pozostałych materiałów i razem tworzyły spójną przestrzeń. Schody mogą być wykonane z różnych materiałów – w zależności od upodobań i budżetu. W wersji ekonomicznej do produkcji wykorzystuje się drewno lub metal. Droższy wariant to schody kamienne, wykonane najczęściej z granitu lub marmuru. Nadają wnętrzu elegancki i dostojny charakter. Są wyjątkowo trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zabrudzenia. Materiał nie ściera się ani nie zmienia barwy pod wpływem środków czyszczących lub promieni słonecznych, więc zachowuje swoje właściwości na długie lata. Dzisiaj schody kamienne mogą być wykonane w dowolnym kolorze. Można dopasować go do koloru ścian lub mebli. W przypadku marmuru można także wybrać ilość i intensywność charakterystycznych dla niego żyłek. 

Schody kamienne w Gdańsku i innych miastach są także często wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej. Zachęca do tego przede wszystkim ich wytrzymałość, jak również łatwość w utrzymaniu, ponieważ równa i gładka powierzchnia umożliwia szybkie czyszczenie. 

Komu zlecić wykonanie schodów kamiennych?

Wykonanie i montaż schodów oraz innych elementów wykonanych z kamienia należy zlecić profesjonalnej firmie jak np. Kolsen. Kamieniarstwo to ich specjalizacja. Posiadają bogate doświadczenie, a oferowane produkty są wykonane z najwyższą jakością. Oprócz schodów dostępne są również inne wyroby – parapety, obudowy kominków czy blaty kuchenne. Wszystkie produkty wykonywane są według indywidualnego projektu, z dokładnością i dbałością o każdy szczegół jak równe i gładkie krawędzie.

Leave a Reply