Dekoracja stołu: karnawałowy blask

Po długich miesiącach jesiennej szarugi oraz trudach przygotowań do świąt, nadchodzi długo oczekiwany czas relaksu i szalonej zabawy – karnawał! Jeśli szampański nastrój sylwestrowej nocy chcemy zatrzymać nieco dłużej, zaprosimy do stołu zarówno połyskujące dekoracje, jak i praktyczne akcesoria barowe. Oto propozycje marek à Tab oraz home&you.

akcesoria homeypu 0

fot. home&you

Srebrny pył

Sylwester i następujący po nim karnawał, niezaprzeczalnie kojarzą się z fajerwerkami, perłami, kryształami i brokatem. Iskrzące się dodatki to zatem obowiązkowy element dekoracji stołu. Postawny na elegancję z nutą szaleństwa. Klasyczne zestawienie białego obrusu i porcelanowej zastawy pozwoli puścić wodze fantazji podczas wybierania kolejnych elementów. Praktyczne podkładki pod naczynia nabiorą szyku, jeśli będą w kolorze połyskującego złota lub srebra. Dobierzmy do nich ozdobne patery do ciast oraz kieliszki do wina. Wielbicielom elegancji, do gustu przypadną również efektowne obrączki założone na serwety lub komplety sztućców. Zimową scenerię uzupełni ułożony na środku stołu wianek wykonany z igliwia lub sztuczny – z „kryształków” imitujących szron. Jeśli jednak zdecydujesz się na wazon – zamiast żywych kwiatów, postaw na dekoracyjne gałązki ozdobione sztucznymi perełkami, które podkreślać będą zimową scenerię. Obowiązkowy element to również świece – oprószone srebrnym brokatem lub ustawione w eleganckich, wysokich świecznikach. Jeśli jesteśmy gotowi dodać jeszcze więcej blasku, rozsypmy na stole migoczące diamenty lub kryształowe kwiaty.

Barowi pomocnicy

Podczas karnawałowej zabawy najważniejsze jest doskonałe towarzystwo. Aby wprawić naszych gości w szampański nastrój, przygotujmy praktyczne barowe akcesoria. Ile razy Twoi goście po kilku godzinach zabawy, zastanawiali się, który kieliszek należy do nich? Rozwiązaniem tego problemu będą kolorowe znaczniki – wystarczy przycisnąć je do powierzchni szklanki lub kieliszka i zapamiętać jego kolor. Stylowy schładzacz pozwoli natomiast utrzymać idealną temperaturę szampana lub białego wina do końca przyjęcia. W przypadku mocniejszych trunków sprawdzą się nowoczesne kostki chłodzące wykonane ze stali – nie tylko elegancko wyglądają, ale i nie rozwadniają napoju. Jeśli jednak wolimy podać klasyczny lód, do jego stworzenia użyjmy fantazyjnej formy w kształcie diamentu. Napój podany z taką kostką zachwyci każdą królową karnawałowej nocy.

Kinder party

Dzieci uwielbiają karnawał. Zimne ognie, balony i serpentyny przyciągają wzrok zachwyconych maluchów. Najmłodsi zasługują w tym czasie na swój własny magiczny stolik. Obowiązkowa jest kolorowa zastawa wykonana z papieru lub plastiku i fantazyjne słomki do napojów. Zamiast wykwintnych dań więcej radości sprawią dzieciom upieczone wcześniej muffinki, które będą mogły same ozdabiać. Kanapki lub inne przekąski uatrakcyjnią papierowe znaczniki lub kolorowe widelczyki. Na stole wystarczy jeszcze rozsypać confetti i najmłodsi goście poczują się naprawdę wyjątkowo.

Karnawał to czas szalonej zabawy, nie tylko podczas organizowanych w domu przyjęć, ale i na co dzień. Udekorujmy więc dom złotymi świecznikami, srebrzystymi poduchami oraz maskami, które wprowadzą do wnętrz iście wenecki styl.

akcesoria homeypu 1

Akcesoria i dodatki marki à Tab oraz home&you

Leave a Reply