Deski sedesowe, które nie hałasują

Podniesione deski sedesowe to w wielu domach źródło rodzinnych konfliktów. W tym procederze przodują mężczyźni. I trudno im się dziwić – trzask opadającej deski to dźwięk wyjątkowo irytujący. Ale jest na to sposób: deska sedesowa, która opada wolno i… bezgłośnie.

W łazience poszukujemy intymności i wyciszenia. Wszelki hałas, w tym trzask opadającej nagle deski sedesowej, to dysonans, który zakłóca nasz relaks podczas dłuższych chwil w łazience czy też sennych, porannych sesji. Oprócz subiektywnych odczuć, wolnoopadająca deska sedesowa to także praktyczne rozwiązanie ułatwiające codziennie korzystanie z toalety.

wyposazenie lazienki

Aby skończyć z rodzinnymi kłótniami, wystarczy... montaż deski sedesowej z wolno opadającym nietrzaskającym mechanizmem. fot. Łasienkaplus

Cisza trwająca dłużej

Mechanizm dyskretnego opadania opiera się na szczególnym systemie amortyzacji, który wycisza i spowalnia opadanie deski. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko uszkodzenia ceramiki czy samej deski – mówi Katarzyna Rogowa, specjalista ds. doradztwa technicznego ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl. Nad całością czuwają chromowane, metalowe zawiasy. Dodatkowym gwarantem trwałości jest utwardzane tworzywo sztuczne o nazwie Duroplast, z którego wytwarzane są deski. Ciekawostką jest fakt, że ten materiał był niegdyś stosowany do budowy karoserii Trabantów!

Na straży higieny i bezpieczeństwa

Wolne opadanie deski sedesowej zapewnia bezpieczeństwo zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników toalety. Wykluczone stają się bolesne przytrzaśnięcia palców maluchów. – Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w warstwę antybakteryjną zwiększającą higienę w toalecie. Dzieje się tak za sprawą jonów srebra, które są przyjazne dla organizmu, nietoksyczne i skutecznie zwalczają kilkaset rodzajów bakterii. – dodaje Katarzyna Rogowa z Lazienkaplus.pl.

Tego typu rozwiązania są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. Istotne jest, aby nie ponaglać deski, a pozwolić jej swobodnie i samodzielnie opadać.

Deski wolnoopadające cieszą się dużą popularnością. W porównaniu z klasycznymi modelami różnica w cenie nie jest znacząca, ale komfort użytkowania zmienia się ogromnie. Nasi klienci najchętniej wybierają modele firmy Koło, Roca, Duravit. Villeroy&Boch które charakteryzuje wyjątkowa trwałość i elegancki design – podsumowuje ekspert z Lazienkaplus.pl.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w łazience mają za zadanie sprzyjać wygodnemu użytkowaniu, łączyć w sobie elegancję, jakość wykonania i bezpieczeństwo. Dopiero wtedy łazienka będzie oazą, w której możemy się wyciszyć i odpocząć. Warto o tym pamiętać wybierając także akcesoria sanitarne. Ostatecznie pozbywamy się także jednego powodu do kłótni z partnerem, który notorycznie zapomina o właściwym miejscu deski sedesowej.

deska sedesowaDeska sedesowa twarda z tworzywa Duroplast Koło Style L20111

– zawiasy metalowe

Do kompletowania z:
– zestaw WC kompakt, odpływ uniwersalny L29000
– miską ustępową lejową, wiszącą L23100

cena: 135 zł

Leave a Reply