Ergonomiczne rozwiązania do pracy na drabinie

Warsztat narzędziowy to oczko w głowie każdego majsterkowicza. Umiejscowione blisko blatu roboczego praktyczne tablice narzędziowe, pojemne skrzynki czy szafki nie tylko pomogą utrzymać akcesoria w idealnym porządku, ale i pozwolą bez chwili zawahania odnaleźć te, na których nam najbardziej zależy. A co w sytuacji, gdy prace prowadzone są z drabiny i tracimy szybki dostęp do kompletu niezbędnych narzędzi?

akcesoria do drabiny

fot. KRAUSE

Ciągłe schodzenie i wchodzenie na drabinę podczas wykonywania prac na wysokości to zmora nie tyko majsterkowiczów, ale i pracowników firm remontowych, elektryków czy osób mierzących się z domowymi porządkami. Duża ilość potrzebnych narzędzi lub akcesoriów sprawia, że nie mieszczą się one w kieszeniach i zajmują jedną z rąk uniemożliwiając kontynuowanie zadania. Projektanci firmy KRAUSE, cenionego od lat producenta drabin, pomostów i rusztowań już dawno znaleźli na to sposób – ergonomiczne półki, stopnie czy torby znacząco ułatwią zarządzanie podręcznym warsztatem narzędziowym.

Seria drabin Solidy to doskonałe rozwiązanie do wielorakich prac wewnątrz pomieszczeń. Na uwagę zasługuje pałąk bezpieczeństwa zintegrowany z półką na drobne narzędzia oraz hakiem na wiadro, niezbędne podczas prowadzonych porządków. Nieco więcej miejsca, a tym samym większą funkcjonalność oferuje pogłębiona półka do drabin z serii Safety, Securo, Sepro oraz Solido. Wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego gwarantuje długie użytkowanie, a duża ilość praktycznych przegródek i otworów sprawia, że wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria możemy mieć zawsze pod ręką. Kolejną w pełni uniwersalną – przystosowaną do wszystkich drabin dwustronnych ze szczeblami, propozycją firmy KRAUSE jest ToolBag – praktyczna, zawieszana torba na narzędzia wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego o wymiarach 290×570 mm i nośności do 10 kg. Ostatnim rozwiązaniem niemieckiego producenta jest system MultiGrip, czyli obszerny, rozkładany pojemnik z uchwytem na wiadro (dostępne w ramach akcesoriów dodatkowych), hakiem oraz uchwytami na kabel.

W kwestii komfortu prac prowadzonych z drabiny,  z pozoru mało znaczące udogodnienia potrafią zdziałać naprawdę wiele. Dlatego podczas wyboru urządzenia do wszelkich prac na wysokości wewnątrz pomieszczeń warto zwracać uwagę na te, które oferować będą ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązania.

akcesoria do drabiny 2

fot. KRAUSE

Ceny:
Półka do odkładania narzędzi do drabin STABILO Professional – 19 zł netto/szt.
ToolBag – zawieszana torba na narzędzia  40 zł netto/szt.
Półka do drabin MONTO z serii Safety, Securo, Sepro, Solido – 10 zł netto/szt.

Leave a Reply