Uwolnij emocje – kolorem

Kolor, na równi z kształtem jest decydującym czynnikiem wpływającym na charakter zarówno przedmiotów, jak i przestrzeni która nas otacza. Kolory wywołują konkretne, często subiektywne skojarzenia i emocje. Świadomie stosując kolory możesz wpłynąć znacząco na samopoczucie swoje i swoich bliskich i stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Dlatego jeden z liderów polskiej branży grzewczej, zaproponował swoim klientom nową, liczącą aż 37 barw, paletę kolorystyczną wykończeń grzejników.

 

Nasza złożona, wielopoziomowa percepcja kolorów sprawia, że ten sam obiekt w różnych kolorach możemy odbierać skrajnie różnie. Kulturowo mamy też „wdrukowane” w umysł związki określonych kolorów z konkretnymi przedmiotami. Jakiego koloru powinien być grzejnik? Takiego, jaki chcesz!

Energetyczny Tubus w kolorach Fashion Colours

Energetyczny Tubus w kolorach Fashion Colours

INSTAL-PROJEKT proponując swoim klientom nową gamę kolorystyczną, zachęca do odważnego stosowania barw we wnętrzach i eksperymentowania z ich zestawieniami. Pomogą Ci w tym 4 palety kolorystyczne dostosowane do aktualnych trendów w dziedzinie kolorystyki wyposażenia wnętrz.

Fashion Colours to propozycje dla tych, którzy kochają żywe, intensywne barwy i lubią się wyróżniać. Optymistyczne, radosne kolory dla cieszących się każdym dniem, pogodnych ludzi. Amarantowy róż, słoneczna żółć, intensywna czerwień czy limonkowa zieleń nawet najzwyklejszy przedmiot mogą zamienić w skoncentrowaną dawkę energii. We wnętrzu będą estetyczną dominantą przyciągającą wzrok, dlatego warto wykorzystać je w wypadku grzejników umieszczonych na eksponowanym miejscu.

Grzejnik Omega

Grzejnik Omega

Top Colours to paleta modnych szarości, przywodząca na myśl kolory skał, metali. Bardzo elegancka, odznaczająca się niewymuszoną prostotą, nowoczesna i powściągliwa. Jeśli chcesz w swoim wnętrzu stworzyć nastrój spokoju, pewności, trwałości, jeśli cenisz subtelne niuanse w zestawieniach kolorystycznych to barwy aluminium, antracytu, granitu i węgla są dla ciebie. Te zdecydowane odcienie spodobają się też z pewnością mężczyznom, bo kojarzą się z industrialnym, surowym stylem.

Vanilla & Pepper to zgodnie z nazwą kolory inspirowane naturalnymi smakami i zapachami egzotycznych przypraw, kawy i kakao. Jeśli w Twoim domu dominują naturalne materiały i ciepłe barwy drewna, ceramiki i wikliny, grzejniki w kolorach z tej palety dopasują się do nich idealnie. Znajdą tu też dla siebie coś miłośniczki stylu retro: do wnętrz w odcieniach kości słoniowej, pełnych romantycznych koronek i jasnych mebli idealnie będą pasowały odcienie wanilii i białej czekolady.

Black & White to wydawałoby się najbardziej oczywiste i klasyczne z zestawień, ale dokładne przyjrzenie się propozycjom INSTAL-PROJEKTU sprawi, że dostrzeżesz różne odcienie bieli i czerni. Czerń może być lśniąca lub matowa, biel – jedwabista lub strukturalna. Nawet jednoznaczny kontrast może mieć swoje niuanse. Biały lub czarny grzejnik będzie uniwersalnym rozwiązaniem do każdego wnętrza – na zasadzie kontrastu lub podobieństwa.

Leave a Reply