Modne osłonki na storczyki

Kwiaty w domu ożywiają wnętrza, wprowadzając do nich wiosenno-letnią atmosferę. Nadają barw naszej codzienności, wpływając pozytywnie na nastrój i umilając każde towarzyskie spotkanie. Różnokolorowe storczyki zdobią stoły, komody i parapety okienne. Są doskonałym prezentem na każdą okazję. Znajdziemy je nie tylko w kwiaciarniach, coraz częściej dekorują stoiska ogrodnicze dużych sklepów. Ze względu na swój piękny wygląd cieszą się ogromną popularnością wśród przedstawicieli różnych grup wiekowych. Bo któż z nas potrafi oprzeć się urokowi tych delikatnych kwiatów, które odpowiednio pielęgnowane mogą pozostać z nami przez wiele lat.

oslonki do storczykow 1

Osłonki do storczyków marki Galicja dla Twojego Domu

Storczyk niejedno ma imię

Storczyki zwane też popularnie orchideami od wieków znane są i cenione na całym świecie. Ozdabiają wnętrza i tereny zielone. Bywają również talizmanami odpędzającymi złe duchy, bohaterami legend i podań. Liście niektórych odmian są zjadane, natomiast korzenie służą za materiał na przykład na koszyki, a także jako surowiec, z którego sporządza się klej. Rodzina storczykowatych składa się z około 30 tysięcy gatunków, różniących się kształtem kwiatów, wielkością oraz barwą. Spotkamy między innymi orchidee białe, fioletowe, różowe i żółte, które mogą być uprawiane w ogrodach i domach.

oslonki do storczykow 2

Osłonki do storczyków marki Galicja dla Twojego Domu

Storczyki będą zachwycać nas swoim niepowtarzalnym pięknem pod warunkiem, że właściwie o nie zadbamy. W domach kwiaty te lubią miejsca oświetlone na przykład parapety, jeśli jednak promienie słoneczne okażą się za mocne warto przysłonić okna firanką. Gdy otrzymają odpowiednią ilość światła, ich zielone liście uzyskają błyszczącą powierzchnię, pozbawioną żółtych i ciemnych fragmentów. Potrzebują też prawidłowego nawilżania, zazwyczaj, co 3-16 dni. Możemy podlewać je w tradycyjny sposób – do doniczki umieszczonej w specjalnej osłonce, uważając by na dnie nie stała woda, moczyć kwiat wraz z osłonką w naczyniu z wodą przez ok. 15 minut lub przelać nią obficie doniczkę. Podłoże przed kolejnym podlaniem powinno być suche. Storczyki w zależności od gatunku dobrze czują się w temperaturze od 13 do 30 °C  w ciągu dnia i od 10 do 20°C w nocy. Aby uprawa przyniosła wspaniałe efekty w postaci kwitnących, zdrowo wyglądających kwiatów używajmy specjalnych odżywek do pielęgnacji storczyków. Niezwykle istotna jest również stosowna oprawa dla naszych orchidei. Umiejętnie dobrane doniczki i osłonki, pomogą stworzyć zadbany i znakomicie prezentujący się storczykowy ogród, który przez cały rok będzie dostarczał nam wielu radości, ozdabiając salony, jadalnie i sypialnie.

oslonki do storczykow 3

Osłonki do storczyków marki Galicja dla Twojego Domu

Osłonki godne storczyków

Aby podkreślić niepowtarzalne piękno domowych orchidei, warto umieścić je w kolorowych osłonkach. Te praktyczne akcesoria wykonane z różnych materiałów przybierają niekiedy bardzo oryginalne formy. W kolekcjach znajdziemy kształty tradycyjne jak również  wzbogacone motywem ażurowym. Możemy wybrać osłonki o barwie kontrastującej z kolorystyką kwiatu na przykład fioletowa osłonka i żółty storczyk bądź jednolitej, znakomicie podkreślającej urok storczyka – biały kwiat i biała osłonka. Matowe, transparentne czy o interesującej, delikatnie zróżnicowanej fakturze przypominającej zestawione ze sobą niewielkie fragmenty szkła potrafią wydobyć wyjątkowe piękno umieszczonych w nich roślin.  Chcąc w pełni ochronić kwiaty przed rozwojem szkodliwych patogenów, warto wybrać osłonki przeźroczyste w ulubionej barwie, które zapewnią dostęp światła do korzeni i podkreślą walory dekoracyjne naszych orchidei, umożliwiając im równocześnie właściwy rozwój i kwitnienie.

oslonki do storczykow 4

Osłonki do storczyków marki Galicja dla Twojego Domu

W domowym ogrodzie obok storczyków i osłonek nie może zabraknąć specjalnych podpórek, które będą podtrzymywały kwiatostan, a po przekwitnięciu roślin staną się wspaniałymi ozdobami zestawów. Jeśli wybierzemy podpórki o kształcie finezyjnie układających się liści w kolorach pasujących do naszej kompozycji na przykład fioletowym, zielonym, żółtym bądź uniwersalnym – transparentnym powstanie niezwykle estetyczne połączenie form, materiałów i barw.

oslonki do storczykow 5

Osłonki do storczyków marki Galicja dla Twojego Domu

Moda na storczyki zyskuje aprobatę większości z nas. Popularność tych ładnych, delikatnych kwiatów rośnie z roku na rok. Możemy je spotkać dzisiaj nie tylko w domach czy ogrodach, ale także w biurach i urzędach, do których wprowadzają naturalne ciepło, wpływając pozytywnie na samopoczucie pracujących tam osób.

oslonki do storczykow 7

Osłonka ceramiczna STORCZYK 13,5 cm. Cena brutto: 9,58 zł

oslonki do storczykow 8

Osłonka do storczyków 12 cm, fioletowa. Cena brutto: 6,38 zł

oslonki do storczykow 9

Osłonka szklana do storczyków, bezbarwna. Cena brutto: 12,78 zł

oslonki do storczykow 10

Podpórka do storczyka, żółta. Cena brutto: 3,98 zł

Leave a Reply