Dekoracja ogrodu: praktyczne donice ogrodowe

Będą na pewno piękną ozdobą każdej zielonej przestrzeni, a często również naturalnym drogowskazem wyznaczającym drogę do okalającego dom ogrodu. Ustawione na progu lub schodach roztoczą ciepły, przyjazny nastrój zachęcając gości do wejścia.

Ogrodowe donice o okrągłych lub geometrycznych formach, gładkie lub z wyraźnie wyodrębnionym rysunkiem mogą stać samodzielnie lub tworzyć interesujące zestawienia kształtów i barw umieszczonych w nich roślin.

donice1

Donice Sęki firmy Galicja

donice2

Donice Sęki firmy Galicja

Donice goszczą dziś w wielu ogrodach. Znajdziemy w nich między innymi lawendę, goździka ogrodowego, jukę, nagietka, nasturcję, róże, hibiskus, rajskie jabłonie, grusze kolumnowe, ale również rośliny, które najczęściej występują w naszych domach, czyli na przykład: azalie, fuksje, oleandry i paprocie, a także rozmaite aromatyczne zioła. W dużych donicach doskonale zaprezentują się karłowe rośliny iglaste i liściaste, które ustawione obok rosnących w ogrodzie kwiatów stworzą piękną, naturalną kompozycję dekorującą naszą przydomową przestrzeń. Ta pachnąca i wielobarwna zieleń ukryta w gustownych naczyniach pozwala na  nieograniczone możliwości aranżacji.

donice3

Donice Sęki firmy Galicja

W ogrodach najczęściej wykorzystywane są donice w kolorach nawiązujących do barw występujących w przyrodzie, takich jak różne odcienie beżu i brązu. Doskonale wtapiają się w otoczenie zachwycając swoim naturalnym charakterem. Niezwykle istotny jest również materiał, z którego powstają. Powinien on zapewnić naczyniu nie tylko ładny wygląd, ale także odpowiednie właściwości użytkowe. Przykładem połączenia obu wymienionych elementów są donice Sęki firmy Galicja, która prezentują się jak ceramiczne, choć wykonano je ze specjalnej mieszanki włókien, pyłu, plastiku i innych dodatków. Dzięki temu są lekkie i elastyczne przy nacisku i uderzeniu oraz posiadają dużą wytrzymałość na stłuczenia i otarcia.

donice4

Donice Sęki firmy Galicja

W ogrodzie znajdą zastosowanie również osłonki ceramiczne o ciekawych wzorach i barwach. Wyróżniając się z otoczenia zwracają uwagę na skrywaną w swoim wnętrzu zawartość.

Dbałość o ogród to nie tylko właściwa pielęgnacja roślin. To także przemyślany wybór wszelkich ozdobnych i praktycznych dodatków, które podobnie jak donice pozytywnie wpłyną na aranżację naszej zielonej przestrzeni – ozdobią ją i będą doskonałą ochroną dla znajdujących się tu drzew, krzewów i kwiatów.

Leave a Reply