Plamy z kawy i z herbaty. Jak w prosty sposób je usunąć?

Plamy z kawy i z herbaty to trudne do wyczyszczenia zabrudzenia, w szczególności, kiedy zaschną… Jak więc się ich pozbyć? Przedstawiamy domowe sposoby, które skutecznie sobie z nimi poradzą… Sprawdź i przekonaj się sam!

ico2 58

#1 Szare mydło

…czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Szare mydło stosowane jeszcze przez nasze babcie, z łatwością powinno poradzić sobie z plamami po kawie i herbacie. Natrzyj plamę kostką szarego mydła i spłucz letnią wodą. Następnie wypierz w pralce poplamioną tkaninę.

#2 Sól

Usuwa świeże zabrudzenie, a więc tutaj liczy się czas! Im szybciej zadziałasz, tym lepiej! Zabrudzone miejsce posyp solą i spłucz zimną wodą.

#3 Sok z cytryny

…z pewnością poradzi sobie z plamą po kawie czy herbacie. Wyciśnij sok z cytryny na zabrudzone miejsce i opłucz ciepłą wodą. Pamiętaj, aby wyprać zaplamiony materiał w pralce.

#4 Ocet

To jeden z najbardziej niezawodnych środków, które usuwają nie tylko plamy z kawy czy z herbaty, ale również z trawy lub z wina. To naturalny środek odplamiający. Jedną łyżkę octu, rozcieńcz z kilkoma szklankami wody. Tak przygotowanym roztworem, spryskaj plamę, a następnie osusz ją przy pomocy papierowego ręcznika.

Sprawdź, jak usunąć plamy z trawy: https://modny-dom.pl/plamy-z-trawy.-jak-sie-ich-pozbyc….html.

#5 Żółtko jajka

To kolejny naturalny środek, który skutecznie poradzi sobie z plamami z kawy i z herbaty. Żółtko jaja zmieszaj z niewielką ilością ciepłej wody i kilkoma kroplami alkoholu. Tak przygotowany roztwór, wetrzyj w plamę i poczekaj, aż zabrudzenie zacznie blednąć. Tkaninę opłucz w zimnej wodzie. Wrzuć do pralki i wypierz.

Leave a Reply