Domowe sposoby na czyste buty z zamszu…

Zamszowe buty cieszą się dużą popularnością. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Niestety materiał ten szybko się brudzi… A jego czyszczenie nie należy do najprostszych. Istnieją jednak sprawdzone, domowe sposoby, które sprawią, że Twoje zamszowe buty będą, jak nowe! Podpowiadamy więc, jak w szybki i w łatwy sposób wyczyścić buty z zamszu…

thIGLHXG8P

#1 Gumka do ścierania

…brzmi dziwnie? Ale to właśnie ona usunie z zamszu wszelkie zabrudzenia. Zanim jednak zaczniesz czyścić buty, upewnij się, że są one suche. Następnie przyłóż gumkę do plamy i delikatnie nią pocieraj. Usuń pozostałości z gumki.

#2 Szczoteczka do zębów

Doskonale oczyści buty z błota, którego w sezonie jesiennym jest nadmiar. Pamiętaj jednak, aby szczoteczka do zębów była sucha i czysta. Pocieraj szczoteczką plamy z błota, a one z łatwością znikną! Wszystkie ruchy wykonuj zgodnie z kierunkiem, w którym układa się włosie. Otrzep buty z drobinek błota… Gotowe!

#3 Kromka chleba

…to idealny sposób na wyczyszczenie butów, wykonanych z jasnego zamszu. Przyłóż kromkę chleba do buta i delikatnie pocieraj. Pod wpływem ruchów, z meszku na butach zacznie wydobywać się brud. Gdy buty będą czyste, oczyść je z okruszków chleba.

#4 Soda oczyszczona

Doskonale poradzi sobie z zaciekami i plamami z soli. Wymieszaj więc wodę z octem w stosunku 1:1. Jedna łyżka wody i jedna łyżka octu z pewnością wystarczą. Zmocz czystą szmatkę w przygotowanym roztworze i przetrzyj nią plamę. Następnie sięgnij po suchą szmatkę i osusz nią buty.

#5 Talk

Jeśli nie chcesz czekać, aż zabrudzone buty wyschną, posyp je talkiem. Delikatnie wklep proszek w meszek butów i pozostaw je do wyschnięcia. Pamiętaj jednak, aby nie miały one bezpośredniego kontaktu ze źródłem ciepła (np. kaloryferem, słońcem, kominkiem). Kiedy buty wyschną, nadmiar talku możesz usunąć, przy pomocy suchej i czystej szczoteczki do zębów.

 

 

Leave a Reply