Schody strychowe: wygodny dostęp na poddasze

Coraz więcej osób decydujących się na budowę bądź zakup domu wybiera projekty uwzględniające strych. Niektórzy marzą o obszernym, parterowym dworku, gdzie życie domowników toczy się na jednym poziomie. Poddasze spełnia wówczas funkcję magazynowo-gospodarczą, działa też jak pewnego rodzaju izolator termiczny i w porównaniu z mieszkaniami bez strychu pozwala na istotne zmniejszenie współczynnika utraty ciepła. Znacznie bardziej popularne, głównie ze względu na wysokie ceny działek, są budynki wielokondygnacyjne, które także może zwieńczyć strych. Na domy ze strychem często decydują się młode rodziny: gdy dzieci są małe i wymagają stałego nadzoru, wszyscy mieszkają na parterze, a strych wykorzystywany jest jako magazyn na np. sezonowy sprzęt sportowy. Kiedy dzieci dorosną i będą potrzebowały prywatnej strefy, poddasze można zaadaptować na pokoje młodzieżowe. Wybór takiego wariantu pozwala też na rozłożenie w czasie kosztów wykańczania domu.

Dopóki strych nie jest stale uczęszczanym miejscem, najlepiej zdecydować się na schody składane, które w razie potrzeby pozwalają na komfortowe i bezpieczne połączenie z poddaszem, natomiast przez większość czasu pozostają zupełnie niewidoczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie stracimy cennej powierzchni użytkowej mieszkania, a wejście na strych możemy zaplanować w dowolnym pomieszczeniu, nawet w salonie. Najbardziej praktycznym i ekonomicznym wydaje się wybór schodów spełniających wysokie standardy bezpieczeństwa, łatwych w obsłudze, o estetycznym wyglądzie, a przy tym niedrogich, jak produkty marki Radex, dostępne w kilku różnych modelach, pozwalających zadowolić najbardziej wymagających klientów.

schody strychowe

Schody EXTRA marki Radex

Schody EXTRA, tak jak i inne wzory, dostępne są w wersji trzy lub czterosegmentowej. Drabina składana na 3 części potrzebuje większej skrzyni, natomiast czterosegmentowa mieści się w skrzyni o wymiarach 90×60 cm. Stopnie o antypoślizgowym profilu oraz metalowa poręcz zapewniają wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, a jasna drewniana drabina w połączeniu z białą klapą izolacyjną bez wystających elementów zamka sprawiają, że rozłożone schody wyglądają ładnie i pasują do każdego wystroju wnętrza.

schody strychowe

Schody EXTREME marki Radex

Gdy najbardziej zależy nam na utrzymaniu ciepła w domu i izolacji od nieocieplonego poddasza, idealne okażą się schody EXTREME z klapą zamykającą otwór wejściowy o grubości prawie 8 cm. Podobnie jak w innych wersjach klapa jest dodatkowo uszczelniona specjalną uszczelką. Producent oferuje też tańsze modele na przykład ENERGY i TERMO, równie estetyczne i bezpieczne, ale o nieco niższych parametrach izolacyjnych.

schody strychowe Termo

Schody TERMO marki Radex

Oryginalną propozycją jest model STALLUX, w którym połączono metalowe boki drabiny z sosnowymi stopniami. Wszystkie schody zakupujemy kompletnie zmontowane, z możliwością dostosowania wysokości poprzez przycięcie ostatniego segmentu drabinki. Na zamówienie dostępne są egzemplarze o niestandardowych wymiarach. Mieszkańcom pozostaje więc tylko cieszyć się wygodą użytkowania i łatwym dostępem do strychu.

schody strychowe

Schody TERMO marki Radex

schody strychowe EXTRA 3S porecz

Schody EXTRA marki Radex

schody strychowe

Schody strychowe ENERGY marki Radex

Leave a Reply