Akcesoria ogrodowe na jesienne porządki

Schyłek lata i wczesna jesień to znak, że pora zacząć przygotowywać ogród przed zimą i do kolejnego sezonu.  Przede wszystkim należy go uporządkować i zadbać o właściwą ochronę roślin. Choć zalecanych czynności jest niemało wszystko wskazuje na to, że tego roku będą nam sprzyjać warunki pogodowe – mamy w Polsce coraz cieplejszy wrzesień i październik. Zaplanowane prace ogrodowe ułatwią nam również lekkie i funkcjonalne narzędzia, w które już teraz warto się zaopatrzyć.

Wielofunkcyjny, składany na płasko kosz ogrodowy będzie pomocny przy pieleniu, koszeniu trawy, zbieraniu liści. Przyda się również podczas urządzania przyjęcia w ogrodzie, pikniku czy grilla. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, jest łatwy w transporcie i przechowywaniu – zmieści się w samochodzie, za szafą lub pod regałem. Duża pojemność, dwa wygodne uchwyty do przenoszenia i niewielki ciężar sprawią, że szybko, i co najważniejsze bez bólu pleców, uporamy się z oczyszczaniem trawnika.

akcesoria ogrodnicze na jesienne porzadki 3

fot. Galicja dla Twojego domu

Wypielęgnowany trawnik jest wizytówką każdego ogrodnika. Aby zasłużył na to miano należy systematycznie oczyszczać go z liści, podlewać i kosić, choć rzadziej niż latem, gdyż trawa nie rośnie już tak intensywnie. W usuwaniu liści przydatne okażą się regulowane grabie. Za pomocą prostej dźwigni możemy swobodnie ustawiać rozstaw pazurków i szerokość części zgarniającej oraz dopasować długość trzonka do wzrostu, co ma znaczenie dla zachowania prawidłowej postawy kręgosłupa, uniknięcia przeciążeń i komfortu użytkowania.

akcesoria ogrodnicze na jesienne porzadki 4

fot. Galicja dla Twojego domu

Wczesną jesienią, gdy na drzewach i krzewach są jeszcze liście trzeba przyciąć nadmiernie rozrośnięte lub chore gałęzie, a także zdrewniałe pędy roślin. Tę pracę ułatwią nam poręczne teleskopowe sekatory do gałęzi zielonych i suchych oraz funkcjonalne piły ogrodowe, w tym wygodny i zapewniający bezpieczeństwo model ze składanym ostrzem. Precyzyjne narzędzia i uwaga sprawią, że unikniemy wycięcia żywych gałęzi, jeżeli jednak tak się zdarzy należy posmarować miejsce cięcia maścią ogrodniczą.

akcesoria ogrodnicze na jesienne porzadki 2

fot. Galicja dla Twojego domu

Wrzesień i początek października to również dobry moment na sadzenie iglaków i roślin zimozielonych, a także cebulowych zimujących w gruncie (tulipany, narcyzy, hiacynty, przebiśniegi).  W harmonogramie prac powinno znaleźć się przesadzanie bylin kwitnących wiosną i wczesnym latem, jak również wykopywanie cebulek i bulw roślin ciepłolubnych, na przykład mieczyków. Przy tych czynnościach niezastąpione będą niewielkie i wykonane z dobrego tworzywa akcesoria: pazurki, widełki i grabki, pikownik i aluminiowa sadzarka do cebulek.

akcesoria ogrodnicze na jesienne porzadki 1

fot. Galicja dla Twojego domu

Dzięki praktycznym narzędziom zadbany i uporządkowany wczesnojesienny ogród nie tylko dostarczy nam zdrowych zajęć na świeżym powietrzu. Pięknie kwitnące astry, chryzantemy i wrzosy będą źródłem satysfakcji i radości płynącej z kontaktu z naturą i estetycznych doznań.

W materiale wykorzystano zdjęcia oraz informacje o produktach  firmy Galicja dla Twojego domu.

Kosz skladany HOBBY 85 L

Kosz składany 85 L Hobby. Pojemność: 85 l. Średnica: 45 cm. Wysokość: 55 cm. Cena brutto: 18,00 zł

Grabie do liści druciane złożone

Grabie do liści regulowane Hobby. Długość: 78-165 cm. Wysokość: 19-58 cm. Cena brutto: 28,50 zł

Piła ogrodnicza składana pół otwarty

Piła ogrodnicza, składana Hobby. Długość ostrza: 18 cm. Długość całkowita: 40 cm. Cena brutto: 15,00 zł

Sadzarka do cebulek

Sadzarka do cebulek. Wysokość 23 cm. Cena brutto: 9,58 zł

Pikownik ogrodniczy 18cm

Pikownik ogrodowy z miarką. Wysokość 18 cm. Cena brutto: 4,78 zł

Leave a Reply