Jastrych – nowe podkłady podłogowe

Podkłady podłogowe wykonane z jastrychów cementowych gwarantują równą i mocną powierzchnię. Właściwości te pozwalają na prowadzenie wszelkich prac posadzkarskich związanych z układaniem paneli, wykładziny czy płytek ceramicznych. Cementowy jastrych Baumit FaserEstrich E 225 umożliwia przygotowanie perfekcyjnego podkładu pod każdą okładzinę podłogową.

Co to jest jastrych?

Integralną częścią każdego pomieszczenia jest podłoga, choć tak rzadko uświadamiamy sobie jej wagę. Tworzy ona złożony układ warstw stanowiący podkład pod posadzkę. By ułożyć parkiet, terakotę, wykładzinę czy panele konieczne jest wykonanie podkładu, który fachowo nazywany jest jastrychem. Najprościej mówiąc jest to monolityczna i cienka warstwa podkładu podłogowego w przedziale grubości od 10 do 60 mm, wykonana, jako związany z podłożem, na warstwie oddzielającej lub jako podłoga pływająca. Jastrychy pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim wyrównują podłoże, ale stanowią także ochronę akustyczną, ogniową, cieplną oraz przed wilgocią. W przypadku podłogi ogrzewanej zapewniają dobre przewodzenie ciepła i zachowują elastyczność. Jastrychy mogą również pełnić funkcję gotowej posadzki.

Baumit FaserEstrich E 225 – bezspoinowa posadzka wzmocniona włóknami

jastrychJastrych cementowy Baumit FaserEstrich E 225 jest suchą mieszanką przygotowaną do wykonywania posadzek i cementowych podkładów podłogowych. Produkt ten został wzmocniony włóknami CT-C20-F5 i dzięki temu jest szczególnie polecany na ogrzewania podłogowe oraz tarasy i balkony. Wysoki współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 1,4 W/mK powoduje, że jastrych cementowy Baumit Estrich E225, może służyć, jako płyta grzejna, stanowiąc stabilny nośnik ciepła. Jastrych firmy Baumit może być stosowany na wszystkich podłożach mineralnych. Przeznaczony jest także do wykonywania jastrychów zespolonych, na warstwach oddzielających, pływających oraz ogrzewanych. Nadaje się również do stosowania na zewnątrz, jako podkład pod płytki . Należy jednak pamiętać, by w tym przypadku wykonać na nim izolację. Baumit FaserEstrich E 225 przeznaczony jest do obróbki ręcznej oraz maszynowej. Producent zaleca wykonanie warstwy w przedziale grubości od 12 do 100 mm, co więcej podłoże musi być twarde nośne, odkurzone i oczyszczone z wykwitów oraz luźnych zanieczyszczeń. Dodatkowo powinno być wystarczająco szorstkie i równomiernie nasiąkliwe.

Jastrych cementowy Baumit FaserEstrich E 225 jest kompleksowym rozwiązaniem przeznaczonym do wykonywania podkładów podłogowych. Skład mieszanki oraz właściwości produktu pozwalają uzyskać mocne, równe i trwałe powierzchnie bez wad wynikających z niewłaściwego doboru proporcji składników przy stosowaniu tradycyjnej wylewki.

  • Baumit FaserEstrich E 225, op. 25 kg, cena brutto/op. 19,68 zł
  • Producent: Baumit

Leave a Reply