Majówka w ogrodzie! Meble i akcesoria ogrodowe

Weekend majowy to doskonała okazja do spędzenia czasu z bliskimi – rodziną, przyjaciółmi, czy znajomymi. Wielu z nas czeka na te dni z utęsknieniem, aby oddać się przyjemnym spotkaniom, swobodnie porozmawiać i zregenerować siły. Majówka to świetny moment, aby pozwolić sobie na kreatywne szaleństwo czy zorganizowanie niezapomnianego garden party.

meble ogrodowe

Elegancki stół Keter Melody – brąz, fot. Sklep DOM.pl

Przyjęcie w ogrodzie – czas dla przyjaciół i rodziny

Majówka to czas, kiedy koncentrujemy się na relaksie i odpoczynku po ciężkiej pracy. Wiele osób decyduje się na spędzenie czasu poza domem, wybierając turystyczne miejsca na mazurach, nad morzem lub w górach. Faktem jednak jest, że właśnie w okresie wiosennym fantastycznym miejscem do naładowania akumulatorów jest przydomowy ogród. W tym czasie bowiem ogród rozkwita, zieleń nabiera soczystych barw, a powietrze jest przesycone aromatami pierwszych kwitnących kwiatów. Jest to świetne miejsce, aby spędzić w nim czas w gronie przyjaciół czy rodziny.

meble ogrodowe 1

Elegancki stół Keter Melody – grafit, fot. Sklep DOM.pl

Spotkanie możemy rozpocząć od wspólnego gotowania. Grillowanie w ogrodzie to świetny sposób na integrację i nadrobienie zaległości towarzyskich. Wspólne przyrządzanie potraw zbliża ludzi, a w Polsce stało się już rytuałem towarzyskim. Aby przygotowywanie grilla było bezpieczne, warto wcześniej zadbać o odpowiednie miejsce. Ustawmy grilla na płaskiej, równej powierzchni. Najlepiej jeśli będzie to przygotowane wcześniej, specjalne miejsce np. betonowa lub kamienna wysepka. Grill powinien być ustawiony z dala od roślin wrażliwych na wysoką temperaturę, oraz mebli ogrodowych, aby uniknąć nieprzyjemnego, gryzącego dymu, który mógłby przeszkadzać gościom.

meble ogrodowe 2

Elegancki stół Keter Melody – grafit, fot. Sklep DOM.pl

Zadbajmy również o komfortowe miejsce do jedzenia i wypoczynku. Wybierzmy takie meble, które spełnią obie funkcje. Odpowiednich rozmiarów stół i wygodne krzesła to podstawa każdego udanego spotkania. Pamiętaj również o tym, że meble ogrodowe mają służyć na lata. Warto jest więc zdecydować się na takie, które będą odporne na działanie promieni UV, zmienne temperatury i deszcz, na przykład stół Melody i krzesła Bali Mono marki Keter. Stół ustaw w takiej części ogrodu, aby zapewnić cień pod drzewem. Ewentualnie skorzystaj z gotowych rozwiązań: parasola lub pawilonu ogrodowego. Ten drugi, jeżeli posiada ścianki boczne czy moskitiery, dodatkowo ochroni przez owadami.

Wspólne grillowanie nie musi ograniczać się tylko do przygotowywania posiłków. Biesiadę na świeżym powietrzu możemy urozmaicić organizując zabawy ruchowe na trawie. Dobrze sprawdzi się gra w badminghtona, frisbee czy rzutki, które dostarczą nam wiele radości.

krzesla ogrodowe

Krzesło ogrodowe KETER Bali Mono, fot. Sklep DOM.pl

Ponieważ przyjęcia w ogrodzie trwają zwykle do późnych godzin wieczornych, możemy zaproponować gościom gry planszowe lub kalambury. Niepowtarzalnego uroku wieczornym spotkaniom nada odpowiednio dobrane oświetlenie, idealnie sprawdzą się tu lapy zasilane energią słoneczną, świecie zapachowe, czy papierowe lampiony, które wcześniej możemy przygotować wspólnie z dziećmi.

Kreatywna edukacja – czyli zabawy dla dzieci 

Ogród i zabawa idą ze sobą w parze, a wolny czas podczas majówki możemy wykorzystać na kreatywne zabawy czy poznawanie świata przyrody wraz z pociechami. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego dobrym pomysłem będzie zaangażowanie ich w różne wiosenne prace. Mały ogrodnik ucieszy się kiedy wspólnie z rodzicami stworzy przydomowy mini warzywniak, czy rabatę kwiatową. Przy każdej roślince postaw tabliczkę z nazwą. Pozwoli to dziecku poznawać świat roślin, obserwować jak rosną i się rozwijają. Opieka nad rabatą wzbudza w dziecku systematyczność, odpowiedzialność, pomaga zapamiętywać nazwy.

domek ogrodowy dla dzieci 1

Domek ze zjeżdżalnią Keter FUNTIVITY turkusowy, fot. Sklep DOM.pl

Bez wątpienia wspaniałym miejscem do zabawy dla dzieci jest domek na drzewie. Pociechy z radością będą w nim czytać i opowiadać sobie różne historie, co z pewnością rozwinie ich wyobraźnię. Jeśli nie posiadamy w ogrodzie miejsca, w którym możemy zamontować taki domek, możemy zdecydować się na domek, który postawimy na trawie.  Wspaniałą zabawę dostarczy domek Funtivity Playhouse Keter – wielofunkcyjna zabawka dla dzieci zapewniająca doskonałą zabawę na wiele godzin. Dzieci mogą bawić się w domku, wspiąć na dach i zjechać zjeżdżalnią czy wymknąć się z chatki tunelem wykonanym z tkaniny. Cały domek pokryty jest wzorami roślinnymi, a jego żywe barwy kojarzyć się będą maluchom z baśniowymi postaciami, dzięki czemu łatwo wymyślą scenariusze kolejnych zabaw.

Słoneczne, majowe popołudnia możemy spędzić na ruchowych zabawach takich jak gra w piłkę, skakanie czy zabawa w chowanego. Dodatkowej przyjemności dostarczy na przykład puszczanie baniek mydlanych. Prosta zabawa a ile radości! Do zrobienia baniek wystarczy zwykła woda z mydłem. Maluch może je łapać lub spróbować robić samodzielnie. Zabawy ruchowe dla najmłodszych powinny mieć proste zasady i sprawiać dużo radości.

domek ogrodowy dla dzieci 2

Domek ze zjeżdżalnią Keter FUNTIVITY turkusowy, fot. Sklep DOM.pl

Do kreatywnych atrakcji można dołożyć prace plastyczne, np. wykonanie papierowego lampionu do ogrodu. Wycinając różne wzory w torebkach śniadaniowych uzyskamy ciekawe  kompozycje światła. Dla bezpieczeństwa, do podświetlenia lampionów, wykorzystajmy lampy solarne.

Oryginalnym pomysłem, wartym wykorzystania, jest zorganizowanie dzieciom wieczornego seansu filmowego. Na pewno żadne dziecko nie odmówi spędzenia wieczoru na miękkich poduchach czy materacach rozstawionych w ogrodzie naprzeciw projektora. Jeśli nie posiadamy ekranu możemy wykorzystać białe prześcieradło, które zawiesimy na drzewie.

Leave a Reply