Fioletowa kuchnia? Czemu nie

Kuchnie w odcieniach bezpiecznych beżów już dawno odeszły do lamusa. Polacy coraz chętniej sięgają po nowe, czasem – łagodnie mówiąc – dość odważne kolory wyposażenia wnętrz. I o ile w sypialni, salonie często spotkać można ferie barw, do innych pomieszczeń wkraczają bardziej nieśmiało, choć kolorowych propozycji dla nich nie brakuje.

Fiolet w kuchni? To zdecydowanie propozycja dla odważnych. Jeszcze bardziej odważne są akcenty kolorów neonowych, które od kilku sezonów zajmują ważne miejsce na letnich pokazach światowych projektantów.  Jak połączyć ostre barwy, by nie stwarzać wrażenia kiczu? Dobierać do nich stonowane dodatki, np. zlewy w neutralnych kolorach (beżowym oraz grafitowym).

fioletowa kuchnia 1

Zlew Borneo od Laveo

Niezależnie od odcienia fioletu w kuchni – pastelowego czy intensywnie jagodowego sprawdzą się w ich otoczeniu dodatki i elementy wyposażenia, np. zlewy granitowe w neutralnych kolorach. O ile z delikatnymi barwami pastelowymi świetnie komponował się będzie się neutralny w charakterze zlewozmywak beżowy, o tyle przy mocnych akcentach kolorystycznych – intensywnym fiolecie i neonowych dodatkach – charakter całości doskonale podkreśli ciemna, zdecydowana barwa zlewu.

fioletowa kuchnia 2

Zlew Borneo od Laveo

Leave a Reply