Papryka w doniczce. Sprawdź, jak ją uprawiać…

Papryka to, obok pomidora i ogórka, nasze ulubione warzywo. Najczęściej uprawiane jest w ogrodzie lub kupowane na targu. Jeśli jednak nie posiadasz przydomowego ogródka, a marzysz o własnej hodowli tego warzywa – nic straconego! Podpowiadamy, jak uprawiać paprykę w doniczce. Sprawdź i zainspiruj się…

papryczka chili 2

Papryka hodowana w doniczce, to roślina jednoroczna. Doskonale rozwija się w nasłonecznionych miejscach. Dobrze więc jest ustawić ją na parapecie w kuchni. Będzie nie tylko doskonałym dodatkiem to różnych potraw, ale również będzie wyjątkową dekoracją wnętrza.

Uprawa papryki w doniczce

Papryka to warzywo ciepłolubne. Źle znosi niskie temperatury. Unikaj więc przeciągów. Wczesną wiosną, zaraz po zasadzeniu, warto trzymać doniczkę w pomieszczeniu. Gdy na zewnątrz zrobi się trochę cieplej, możesz śmiało wystawić ją na balkon lub taras.  Pamiętaj, aby doniczka była ustawiona w miejscu pełnym słońca. Chroń też roślinę przed wiatrem.

Podlewanie warzywa

Paprykę należy podlewać regularnie, gdyż nie znosi ona zarówno suszy i nadmiernej wilgotności. Wybierając doniczkę, postaw na tę, która posiada otwory odpływowe. Pamiętaj, aby podłoże rośliny było wilgotne (nie mokre!).

Leave a Reply