Wyspa kuchenna w kuchni otwartej i zamkniętej

Jest najbardziej efektywnym i pożądanym rozwiązaniem w kuchni. Wyspa kuchenna to wielofunkcyjny mebel, który zapewnia maksymalną wygodę oraz skupia wokół siebie życie rodzinne i towarzyskie.

Trudno wyobrazić sobie kuchnię otwartą na dom, w której centralnym elementem nie jest wyspa kuchenna. Wszędzie tam, gdzie tylko pozwala na to powierzchnia pojawia się ten wyjątkowo lubiany typ zabudowy. Co przesądza o popularności wyspy? Powodów jest  bardzo wiele. Wyspa to prawdziwy kombajn rozmaitych funkcji. Pomieści strefę zmywania, gotowania i blat roboczy, pod którym jest wystarczająco dużo miejsca na agd  i przechowywanie. Dzięki zamontowanemu barkowi, wycofanym nieco frontom lub zintegrowanemu półwyspowi staje się także miejscem spożywania posiłków. W odpowiednio dużych przestrzeniach połączyć z nią można nawet sporej wielkości stół. Zamawiany na wymiar mebel w każdym wypadku doskonale dopasuje się do miejsca  oraz funkcji, które chcemy mu nadać.  Wyspa w kuchniach otwartych na salon jest meblem przejściowym, który wyznacza granice stref. Z tego powodu jest starannie projektowana, aby elegancko wpisać się w aranżację salonu. Dlatego pojawiają się  w niej takie elementy jak: przeszklone witrynki, otwarte półki, czy też efektownie podświetlane płaszczyzny.

Wyspa pasuje do każdego wnętrza. Sprawdzi się w aranżacji minimalistycznej, klasycznej, country czy industrialnej. W każdej z nich spełni rolę współczesnego domowego ogniska.

Wyspa kuchenna – aranżacje

wyspa kuchenna aranzacje 1

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 2

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 3

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 4

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 5

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 6

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 7

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 8

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 9

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 10

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 11

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 12

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 13

fot. Max Kuchnie

wyspa kuchenna aranzacje 14

fot. Max Kuchnie

Leave a Reply