Jak urządzić małą jadalnię w kuchni?

Szybki i intensywny styl współczesnego życia przyczynia się do kompaktowości i uniwersalności wnętrz mieszkań, które mają pełnić jednocześnie wiele różnych funkcji. Peka proponuje nowoczesne rozwiązania dedykowane do niewielkich jadalni mieszczących się w kuchniach.

Jadalnia połączona z kuchnią staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych domach i mieszkaniach. Przemawia za tym zmiana stylu życia, wysokie ceny zakupu nieruchomości czy wreszcie ergonomiczne meble, które są coraz lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Koncepcja wystroju wnętrz nieustannie się zmienia i ewoluuje w stronę coraz większej wygody domowników. Również jadalnia w kuchni może być urządzona w zdecydowanie bardziej funkcjonalny sposób, który dodatkowo sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu.

Żyjemy coraz szybciej i intensywniej, dlatego potrzebujemy przestrzeni, które pełnią jednocześnie wiele różnych funkcji. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom klientów Peka stworzyła nowoczesne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w jadalniach urządzanych w przestrzeni kuchni. Przykładem jest system ergoAGENTmono z funkcją płynnej regulacji wysokości blatu dedykowany do nowoczesnych wnętrz. Jest to stół na jednej nodze, który montuje się do ściany lub innych mebli.

mala jadalnia w kuchni 1

ergoAGENTmono firmy PEKA

Regulacja wysokości blatu umożliwia ustawienie go na wysokości w zakresie od 655 do 1115 mm i pracę przy stole w pozycji siedzącej lub stojącej. W ciągu kilku sekund możemy łatwo dopasować stół do naszych przyzwyczajeń i rodzaju wykonywanej pracy. Pociągnięcie dźwigni wywołuje ruch w górę lub w dół do wybranej pozycji. Rozwiązanie ergoAGENTmono może służyć także jako barek śniadaniowy w niedużych kuchniach lub być biurkiem dostosowanym do wzrostu dzieci, które potrzebują miejsca na odrabianie lekcji.

mala jadalnia w kuchni 2

ergoAGENTmono firmy PEKA

Wszechstronne zastosowanie to największa zaleta systemów z płynną regulacją wysokości, dlatego mamy również propozycję o większej powierzchni blatu. Jest to tradycyjny stół na dwóch nogach, a jego wysokość jest regulowana pneumatycznie. System argoAGENTtwin z blatem może z powodzeniem pełnić funkcję dużego stołu w większych kuchniach, również w tych połączonych z salonem.

mala jadalnia w kuchni 3

argoAGENTtwin firmy PEKA

Blat może być podnoszony i opuszczany do takiej wysokości, jaka jest dla nas najwygodniejsza, w zakresie od 655 do 1115 mm. Maksymalne wymiary blatu to 1800 x 800 mm, co daje możliwość komfortowego spożywania posiłków co najmniej czterem osobom.

mala jadalnia w kuchni 4

argoAGENTtwin firmy PEKA

Jeśli mamy do dyspozycji kuchnię o bardzo małej przestrzeni, idealnym rozwiązaniem, które zniweluje niedostatki miejsca jest mechanizm blatu TOP FLEX. To system, który umożliwia nam cieszenie się małym, ale sprytnym i wygodnym stolikiem. Gdy stolik nie jest używany, blat pozostaje ukryty za frontem szuflady, który automatycznie opuszcza się w momencie wysuwania blatu, tworząc dodatkową powierzchnię stołu.

mala jadalnia w kuchni 6

fot. PEKA

Pełne wysunięcie dwóch blatów daje powierzchnię o długości 810 mm, co pozwala stworzyć funkcjonalny i całkiem spory stół. Zalety takiego rozwiązania są trudne do przecenienia. Mamy bowiem niemalże pełnoprawny stół, z powodzeniem tworzący jadalnię na minimalnej przestrzeni. Natomiast kiedy nie potrzebujemy blatu, możemy go szybko schować do szuflady.

mala jadalnia w kuchni 5

TOP FLEX od PEKA

Projektując kuchnię i salon, na pograniczu tych dwóch przestrzeni można zamieścić szafkę służącą do przechowywania zastawy stołowej. Takie rozwiązanie pozwoli nam na optyczne oddzielenie kuchni od salonu. System CONVOY Lavido, dzięki szklanym barierkom półek, daje nam nie tylko doskonały wgląd i szybki dostęp do mieszczących się tam przedmiotów, ale również ogromną przestrzeń do przechowywania – na każdej półce można pomieścić aż 20 kg różnych przedmiotów.

mala jadalnia w kuchni 7

CONVOY Lavido od PEKA

Współczesne meble dedykowane do kuchni są elastyczne i ergonomiczne. Tworzone z myślą o wygodzie domowników i pomyślane jako integralna zabudowa strefy kuchni. Stolik, nawet najmniejszy okaże się niezbędny podczas gotowania i wspólnego jedzenia posiłku, który cementuje rodzinne życie w każdym domu, dlatego warto stworzyć jadalnię nawet w niewielkiej kuchni, korzystając z rozwiązań firmy Peka.

Leave a Reply