Kilka domowych sposobów na czystą kabinę prysznicową…

Brudna kabina prysznicowa to koszmar niejednej Pani Domu! Znajdujące się w nich zakamarki i załamania, bywają problematyczne do wyczyszczenia. Podpowiadamy więc, w jaki sposób wyczyścić kabinę prysznicową i cieszyć się jej blaskiem! Poznaj kilka niezawodnych środków, które z łatwością usuną zabrudzenia w Twojej łazience!

gf qxpz prA1 KVMi mycie kabiny prysznicowej 664x442 nocrop

#1 Systematyczne czyszczenie kabiny prysznicowej

…to najskuteczniejsze rozwiązanie w walce z brudną kabiną prysznicową. Regularne jej czyszczenie, pozwoli Ci uniknąć problematycznych zabrudzeń w ciężkich do sięgnięcia miejscach. Warto też zainwestować w ściereczki z mikrofibry oraz gumowe ściągaczki do wody. Po każdym prysznicu, spłukuj kabinę prysznicową wodą.

#2 Ocet

Niezastąpiony ocet skutecznie pomoże Ci w walce z brudem kabiny prysznicowej. Ciepła woda z octem w stosunku 1:1 będzie idealną mieszanką, która usunie zabrudzenia. Przelej roztwór do atomizatora i dokładnie spryskaj kabinę. Po 10 minutach od nałożenia roztworu, przetrzyj kabinę prysznicową ściereczką i spłucz ją ciepłą wodą.

#3 Kwasek cytrynowy

…a jak poradzić sobie z osadem na kabinie prysznicowej? Kwasek cytrynowy spieszy z pomocą! Do 200 ml ciepłej wody dodaj 2 łyżeczki kwasku cytrynowego. Po dokładnym wymieszaniu składników, przelej roztwór do spryskiwacza. Postępuj tak samo, jak w przypadku mieszaniny wody z octem. Uwaga! Jeśli w Twojej łazience znajdują się elementy z marmuru, nie czyść ich roztworem z wody i kwasku cytrynowego. Może on odbarwić powierzchnię marmuru.

#4 Soda

…to kolejny składnik, który skutecznie usuwa zabrudzenia. Jeśli w kącikach obudowy kabiny prysznicowej lub fugach pojawiają się czarne kropki, polecamy sięgnąć po sodę oczyszczoną i wodę utlenioną. Na zapleśniałą powierzchnię nałóż sodę, a po 10 minutach przetrzyj brudne elementy wodą utlenioną. Nie spłukuj wody utlenionej wodą, lecz pozostaw ją do wyschnięcia. W ten sposób pozbędziesz się zarodków grzybów.

Leave a Reply