Klasyka wzbogacona nutą technologii – kominki

Wolfgang Amadeusz Mozart jest uważany za jednego z największych kompozytorów wszechczasów. Jego utwory wciąż czarują słuchaczy pięknem oraz niepowtarzalną harmonią, która zabiera nas w muzyczną podróż do świata fantazji. Unikalny efekt płomienia w kominkach urzeknie nas blaskiem i otuli odprężającym ciepłem, niczym liryczny temat  jednego z utworów mistrza.       

Pokój z kominkiem jest dla wielu z nas marzeniem, które często ciężko jest zrealizować. Tradycyjne rozwiązania wymagają bowiem odpowiedniego przewodu kominowego oraz miejsca, o które bardzo trudno w większości mieszkań. Jednak nie znaczy to, że nie możemy cieszyć się przytulnym blaskiem oraz ciepłem, jakie dają płonące polana. Kominki elektryczne Mozart marki Optiflame pozwolą nam rozkoszować się uspokajającym pięknem płomieni, bez konieczności martwienia się o długotrwały remont, prawidłowe odprowadzanie spalin czy w końcu o zapas drewna, wynoszenie popiołu czy kłopotliwe czyszczenie.

Mozart w trzech odsłonach
Mozart marki Optiflame to linia wolnostojących kominków elektrycznych z unikalnym efektem płonących polan. Seria ta doskonale łączy w sobie elegancką klasykę z nowoczesnym designem, dzięki czemu kominki rodziny Mozart świetnie odnajdą się w każdym pomieszczeniu, bez względu na to, czy jest to przytulny gabinet czy też minimalistycznie urządzony salon. W skład kolekcji wchodzą trzy modele: Mozart, Mozart Biała Perła oraz Mozart Black, różniące się od siebie kolorystyką obudowy kominka.

Biała Perła to zestawienie lśniącej bieli z wnętrzem imitującym czarny marmur, które doskonale będzie prezentować się w nowocześnie urządzonym pokoju, gdzie kontrast kolorystyczny połączony z ciepłym blaskiem płomienia może dać olśniewający efekt. W tego typu pomieszczeniach również doskonale sprawdzi się model Mozart Black, którego pokryta czarnym, fortepianowym lakierem obudowa otacza wkład w barwie matowej czerni. Dla tych, którzy cenią sobie klasyczne piękno i przytulność stworzono natomiast kominki Mozart, które utrzymano w naturalnej kolorystyce drewna olchy, dzikiej gruszy oraz ciemnego orzecha. Ten model doskonale odnajdzie się w nastrojowej bibliotece bądź gabinecie wyłożonym boazerią i sprawi, że spędzone tam chwilę zyskają nowego, mistycznego wręcz wymiaru i poczucia intymności.

Mozart Black

Mozart Black

Choć design linii Mozart nie jest pozbawiony klasycznych akcentów, to technologia kryjąca się pod jej eleganckimi kształtami jest jak najbardziej nowoczesna. Unikalny efekt płonących polan opracowany przez firmę Glen Dimplex napełni każdy pokój delikatnym blaskiem, dając wrażenie obcowania z prawdziwym ogniem. Dzięki zastosowaniu termowentylatora o mocy grzewczej 2kW, doznanie to możemy dodatkowo wzbogacić o poczucie promieniującego od kominka ciepła. Co więcej, efekt płomieni jest całkowicie niezależny od funkcji grzewczej, dając nam w ten sposób możliwość wyboru, czy chcemy podnieść panującą w pokoju temperaturę, wzmocnić panujący nastrój czy też uzyskać obie rzeczy jednocześnie. Dodatkowo, wszystkie elementy sterujące, w tym wygodny przełącznik mocy grzewczej, ukryte są za ruchomą osłoną, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie, że mamy do czynienia z prawdziwym kominkiem.

Blask ognia oraz wywołane nim delikatne refleksy tańczące w półmroku, nadają każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny i lekko tajemniczy charakter. Kominki elektryczne Mozart marki Optiflame, pozwolą nam zanurzyć się w nim zawsze wtedy, gdy tylko będziemy tego potrzebować, jednocześnie eliminując z naszego życia takie kłopoty, jak noszenie drewna czy sprzątanie popiołu i sadzy.

Kominek elektryczny Mozart
Efekt płonących polan Optiflame
Typ: wolnostojący
Kolor obudowy/ramy: Ciemny orzech, olcha lub grusza
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 857 x 920 x 375 mm
Moc grzewcza: 2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 130 W
Kolor Wiśnia, Grusza, Olcha – cena brutto: 1250,00zł
Kolor Orzech – cena brutto: 1190,00zł

Kominek elektryczny Mozart Black
Efekt płonących polan Optiflame
Typ: wolnostojący
Kolor obudowy/ramy: czarny z połyskiem
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 857 x 920 x 375 mm
Moc grzewcza: 2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 130 W
Cena brutto: 1290,00zł

Kominek elektryczny Mozart Biała Perła
Efekt płonących polan Optiflame
Typ: wolnostojący
Kolor obudowy/ramy: biały z połyskiem
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 857 x 920 x 375 mm
Moc grzewcza: 2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 130 W
Cena brutto: 1350,00zł

Leave a Reply