Żółte plamy na ubraniach. Jak sobie z nimi poradzić?

Żółte plamy na ubraniach to zmora niejednej Pani Domu. Jak w skuteczny sposób je wywabić? Oto kilka, praktycznych wskazówek. Sprawdź i zainspiruj się!

Depositphotos 361487146 s 2019

Żółte plamy na ubraniach to częste zabrudzenie. Plamy te mają różne pochodzenie. Takie przebarwienia występują po nadmiernym suszeniu na słońcu lub po dezodorancie. Przedstawiamy dwa sposoby, które skutecznie sobie z nimi poradzą. Sprawdź nasze wskazówki i pozbądź się uporczywych plam!

Ocet, soda kuchenna i woda utleniona

Wystarczy szklanka octu i pół litra wody, aby usunąć niechciane, żółte plamy. Wrzuć ubranie do wody z octem i pozostaw do namoczenia na około 20 minut. Następnie wypłucz ubranie w czystej wodzie. Ponownie napełnij miskę wodą i wsyp do niej szklankę sody kuchennej, łyżkę soli i łyżkę wody utlenionej. Włóż do miski ubranie i mocz przez kolejne 20 minut. Po upływie tego czasu, wypierz ubranie w proszku do prania białych tkanin.

Cytryna

Pokrój cytrynę w plasterki, włóż do miski i zalej ciepłą wodą. Za pomocą drewnianej łyżki rozgnieć plastry cytryny, tak, aby puściły sok. Dodaj łyżkę wody utlenionej. Włóż ubranie do miski i pozostaw na godzinę. Następnie wypierz ubranie.

Leave a Reply