Łazienka idealnie urządzona. Projekt rodzinnej łazienki w małym domu

W niewielkich domach parterowych najczęściej znajduje się tylko jednak łazienka. Musi być jednak tak urządzona, by zapewniać komfort wszystkim domownikom. Przedstawiamy atrakcyjny projekt łazienki w domu parterowym, gdzie na 7 metrach kwadratowych udało się stworzyć funkcjonalne, wygodne i modne wnętrze.

Ten projekt łazienki został tak opracowany, by zapewnić komfort zarówno miłośnikom szybkiego prysznica, jak i długich kąpieli. W domu, gdzie nie ma miejsca na wydzielenie pralni, w łazience musiała znaleźć się także pralka. Kilkuosobowa rodzina potrzebuje także miejsca do przechowywania swoich kosmetyków, środków pielęgnacyjnych i higienicznych. Liczy się także design – nowoczesna łazienka musi być piękna!

projekt nowoczesnej łazienki 1

Łazienka wg projektu domu ARP TALENT Paliwo Stałe CE (DOM AP1-67), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Łazienka to pomieszczenie o powierzchni 7,42 mkw. Ma dość regularny kształt, zaplanowany na rzucie kwadratu. Prawdziwą zaletą pomieszczenia jest także okno, które zarówno poprawia funkcjonalność pomieszczenia, jak i zapewnia dodatkowe walory estetyczne.

Wanna pod oknem została zabudowa, a przedłużeniem zabudowy jest wkomponowany w aranżację słupek. To pojemne miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych w łazience akcesoriów. Fronty z mlecznego szkła nadają zabudowie lekkości i nie przytłaczają wnętrza.

Tuż przy drzwiach znajduje się kabina prysznicowa, którą usytuowano z zachowaniem wygodnej odległości od toalety. Drzwi do łazienki muszą zawsze otwierać się na zewnątrz, zatem manewrowanie skrzydłem drzwiowym nie wpływa na funkcjonalność tego pomieszczenia.

projekt nowoczesnej łazienki 2

Łazienka wg projektu domu ARP TALENT Paliwo Stałe CE (DOM AP1-67), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Bardzo efektownie prezentuje się szafka umywalkowa. Szeroki blat umożliwia montaż wygodnej umywalki, a także dodatkowe miejsce na ustawienie łazienkowych przyborów. Blat został przedłużony, co pozwoliło stworzyć zabudowę pralki. Jest ona wkomponowana w aranżację, a przestrzeń nad nią daje kolejne miejsce przechowywania.

projekt nowoczesnej łazienki 3

Łazienka wg projektu domu ARP TALENT Paliwo Stałe CE (DOM AP1-67), fot. Pracownia projektów DOM.pl

W projekcie tej łazienki warto zwrócić uwagę również na budujące nastrój i poprawiające funkcjonalność pomieszczenia oświetlenie. Piękne kinkiety nad lustrem ułatwiają wykonanie makijażu, golenie czy inne zabiegi pielęgnacyjne. Oprawy oświetleniowe zamontowane w suficie zapewniają ogólne oświetlenie, niezbędne podczas sprzątania. Bardzo ciekawie wygląda również podświetlony dół szafki umywalkowej.

Całość prezentuje się niezwykle nowocześnie, a jasna kolorystyka optycznie powiększa niewielkie wnętrze.

Leave a Reply