Łazienka pod skosem w domu z dachem dwuspadowym

Strefa nocna, ulokowana na poddaszu, zapewnia domownikom prywatne i komfortowe wnętrza. Najczęściej aranżuje się tu sypialnie i pokoje dziecięce oraz rodzinną łazienkę, z miejscem zarówno na wannę, jak i kabinę prysznicową. Choć skosy wprowadzają do wnętrza wyjątkowy klimat, utrudniają niekiedy funkcjonalną i wygodną aranżację. Przedstawiamy projekty nowoczesnych łazienek, które mimo skośnego dachu, są pomieszczeniami komfortowymi i zapewniającymi domownikom miły, poranny i wieczorny – relaks.

Ścianka kolankowa to istotny element poddasza. To od niej zależy wysokość pomieszczeń na poddaszu. Ścianka kolankowa to zewnętrzna ściana stojąca na stropie, biegnąca wzdłuż połaci dachowej. Na niej oparta jest konstrukcja dachu.

Aranżacje łazienek często na skosach przewidziane maja okna dachowe. Okna dachowe w łazience montujemy na takiej samej wysokości, co okno ścienne. Optymalnym rozwiązaniem jest więc wysokość 90-100 cm od podłogi, co ułatwia widok przez okno z pozycji siedzącej. Wyższa ścianka kolankowa to także możliwość ustawienia wanny pod oknem. Kąpiel pod gwiazdami wprowadzi do wnętrza niesamowity nastrój.

lazienka na poddaszu projekty 1

Łazienka na poddaszu w projekcie CPT KONCEPT 2 ENERGO CE (DOM CP1-28), fot. Pracownia projektów DOM.pl

lazienka na poddaszu projekty 2

Łazienka na poddaszu w projekcie CPT KONCEPT 2 ENERGO CE (DOM CP1-28), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Ten projekt łazienki udowadnia, że pomieszczenie na poddaszu może być komfortowym i doskonale zorganizowanym pomieszczeniem. MImo znacznego skosu udało się zaplanować całe, niezbędne wyposażenie łazienki. Odpowiedniej wysokości ścianka kolankowa pozwoliła z jednej strony na montaż wanny, w której kąpiel oferuje wyjątkowe doznania. Druga strona została zarezerwowana na kabinę prysznicową typu walk-in. Zabudowa miejsca pod skosem daje miejsce na przechowywanie wszystkich niezbędnych do kąpieli akcesoriów.

lazienka na poddaszu projekty 3

Łazienka w projekcie MT Albit (KO) CE (DOM ST9-33), fot. Pracownia projektów DOM.pl

lazienka na poddaszu projekty 4

Łazienka w projekcie MT Albit (KO) CE (DOM ST9-33), fot. Pracownia projektów DOM.pl

W tym projekcie łazienki również postawiono na komfortową kąpiel pod gwiazdami. Ale uwaga: jeżeli chcemy, aby projekty łazienek zawierały wannę, umywalkę czy kabinę prysznicową pod oknem, konieczne będzie zastosowanie specjalnej wentylacji z podgrzewanym nawiewem powietrza.

Leave a Reply