Letnia oaza w mieście

Leżeć na sofie i patrzeć na morze to luksus o każdej porze roku. W sierpniu w mieście również można cieszyć się takim klimatem, tworząc odpowiedni klimat w salonie za pomocą mebli i dekoracji, otwierając okna i pozwalając, by powiew świeżego powietrza dostał się do wnętrza domu. Jak stworzyć letni klimat w salonie- zapytaliśmy specjalistów z Gala Collezione, polskiej firmy specjalizującej się w meblach tapicerowanych, także tych z dodatkowymi funkcjami.

Bez względu na to, czy lato spędzamy na rajskiej plaży, czy w wielkim mieście, zmieniając sezonowy wystrój domu można zainspirować się różnymi kierunkami świata. Letnie trendy często nawiązują do ciekawych miejsc, a w zimniejsze jesienne i zimowe miesiące przypominają o dalekich wakacyjnych podróżach.  Wystarczy wspomnieć styl tropikalny, pełen roślin, drewna i jasnych tekstyliów, żeby zdać sobie sprawę, że to wystrój, który nigdy nie wyjdzie z mody. Opalona skóra na sofie Olbia Gala Collezione będzie pięknie komponować się z bielą, zielenią i niebieskim, czyli barwami charakterystycznymi dla klimatu greckich wysp. Dla miłośników orientu Gala Collezione przygotowała aranżacje zestawu modułowego Loggia, inspirowane Maroko. Oglądając sesję kolekcji Loggia, kuszącą nieograniczonymi możliwościami komponowania mebla, od małej sofy, po duży mebel w kształcie podkowy,  przenosimy się na uliczki Marakeszu, pełne bibelotów, wzorzystych dywanów i czerpiąc inspirację z odległych, ciepłych krajobrazów.

Włącz sztukę i oryginalny kolor ścian

Dodanie obrazów, grafik czy rzeźbiarskich dekoracji może naprawdę zmienić styl Twojego salonu, a kiedy połączysz je z zestawem modułowym Look, poczujesz się jak w lofcie na Manhattanie w ciepłą sierpniową noc. W wersji ekonomicznej sprawdzą się reprodukcje, zadbaj jednak o wysoką jakość wydruków. Przy okazji – kto powiedział, że ściany w salonie muszą być białe? Jeśli dysponujesz nieco większym metrażem i okna salonu wychodzą na południową stronę, warto sięgnąć po odważny ciemny kolor ścian. Zobacz jak świetnie będą wyglądać w towarzystwie zestawu modułowego Look Gala Collezione w jasnym tapicerowaniu! Siła kontrastu stworzy w tym wypadku bardzo ciekawą aranżację, opierającą się na bieli, czerni i elementach złota.

Gorące destynacje

Lato 2022 i zbliżająca się jesień należy do jeszcze jednego oryginalnego koloru – musztardowego odcienia żółtego. Mimo, że jest to odważny kolor, nie jest on zbyt jasny ani przytłaczający, co czyni go idealnym do większego pokoju. Jeśli chodzi o wystrój, najlepiej będą z tym kolorem grać minimalistyczne, geometryczne formy narożnika Nicea od Gala Collezione. Żółty fotel Brisbane z funkcją relaksu, pozwalającą na odpoczynek w pozycji półleżącej, pomoże zatrzymać lato na dłużej.

Leave a Reply