Malowanie ścian – idealna biel w salonie

Biel ma wiele zalet aranżacyjnych. Przynosi wrażenie czystości, spokoju i równowagi. Jest kolorem uniwersalnym, który świetnie sprawdza się w każdej stylistyce, a dodatkowo – stosunkowo prostym do zastosowania w wystroju wnętrz.

Domowa galeria

Wielkim atutem bieli jest jej „nieinwazyjność” – ten kolor w doskonały sposób pozwala zaistnieć elementom wyposażenia wnętrz. Biel wyostrza kształty przedmiotów, podkreśla inne kolory, które w jej otoczeniu zyskują na intensywności. Jest najbezpieczniejszym wyborem tła do stworzenia domowej galerii – nie zakłóci odbioru zdjęć czy obrazów, lecz podkreśli ich artystyczne piękno.

kolory w salonie 1

fot. Tikkurila

Białe wyciszenie

Połączenie białych ścian z drewnianą podłogą oraz z meblami i elementami wyposażenia wykonanymi z naturalnych materiałów, pozwoli stworzyć aranżację kuszącą przytulnym ciepłem oraz obietnicą relaksu i wyciszenia negatywnych emocji. By przestrzeń nabrała bardziej zdecydowanego charakteru, warto pokusić się o użycie szablonu i stworzenie oryginalnej, kwiatowej dekoracji ściennej w kontrastowym kolorze.

kolory w salonie 2

fot. Tikkurila

Biel ponad wszystko

Niemal całkowita biel aranżacji – białe ściany, meble, zasłony, lampy – wygląda niezwykle efektownie i wbrew pozorom, nie nuży. Biały kolor w dużej ilości nadaje wnętrzu lekkość i szlachetną elegancję. Takie wnętrze jest też stosunkowo łatwe w zmianie wystroju – przy nakładzie niedużych środków, wprowadzając dodatki w innych kolorach, możemy nadać aranżacji zupełnie nowy charakter.

kolory w salonie 3

fot. Tikkurila

Idealnie śnieżnobiały odcień ścian uzyskać możemy dzięki zastosowaniu farby Tikkurila Pure White.

biala farba do wnetrz

Cena ok. 66 zł / 3 l

O niezaprzeczalnych walorach bieli najprościej możemy przekonać się zimą. Gdy śnieżny, lekki puch pokrywa wszystko wokół nas, doświadczamy uczucia spokoju, wytchnienia i wyciszenia. To dlatego we wnętrzach zaaranżowanych w kolorze białym łatwiej o relaks i nabranie dystansu wobec codziennych problemów. Biel łatwo komponuje się z innymi kolorami i elementami wyposażenia, stanowiąc doskonałe tło dla wyeksponowania ich walorów wizualnych. Nieocenioną zaletą bieli jest również fakt, iż pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. Znakomicie odbija światło, rozjaśniając wnętrze i dodając przestronności.

Efekt śnieżnej, doskonale czystej bieli, o głęboko matowym wykończeniu zapewni użycie farby Tikkurila Pure White. Ten pełen elegancji odcień pomoże w uszlachetnieniu i wizualnym uporządkowaniu wnętrza. Dużą zaletą farby Pure White jest komfort aplikacji – farba ta doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje. Warto podkreślić, iż jest ona rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Farba Pure White dobrze sprawdzi się w przypadku zarówno aranżacji klasycznych, tych z nutą romantyzmu, jak też nowoczesnych i minimalistycznych.

One Response

  1. kaktussek 20 lutego 2013

Leave a Reply