Meblujemy kuchnię – nowocześnie

Na rynku pojawiły się nowe urządzenia kuchenne, łączące innowację technologiczną oraz najnowsze trendy we wzornictwie. Nowoczesne rozwiązania, eleganckie kolory i dopracowane kształty idealnie pasują do wyrafinowanych przestrzeni kuchennych, dając ich użytkownikom radość z przygotowania i spożywania posiłków.        

Nowa kolekcja urządzeń marki Hotpoint, w skład której wchodzą piekarniki, specjalna linia urządzeń do zabudowy o wysokości 45 cm, płyty, zmywarki, okapy, lodówki oraz chłodziarko-zamrażarki piękne wzornictwo osiągnęła między innymi dzięki połączeniu wysokiej jakości szkła i stali. Natomiast funkcjonalność i łatwość w obsłudze gwarantują najnowsze rozwiązania technologiczne. To dzięki nim Luce odpowiada także na oczekiwania użytkowników dotyczące oszczędnego wykorzystania zasobów naturalnych – urządzenia nowej serii posiadają znak EcoTech, oznaczający wysoką wydajność i bardzo niskie zużycie energii.

Elegancki szef kuchni
Zgodnie z nazwą kolekcji, która po włosku oznacza „światło”, piekarniki Luce dodają kuchni blasku dzięki wysokiej jakości szkła użytego do ich produkcji. Doskonały podgląd pieczonych w ich wnętrzu potraw zapewnia zaś nowy system oświetlenia Led Inside – specjalne diody umieszczone w drzwiach piekarników tworzą rozproszone światło bez cieni. Luce to także przestrzeń i wygoda – wyposażone są w wyższe o 2 cm od innych dostępnych na rynku drzwi (efekt osiągnięty dzięki skróceniu panelu sterowania).

Kuchnia Kolekcja LUCE

Kuchnia - Kolekcja LUCE

Bardzo istotna modyfikacja estetyczno-techniczna polega również na zmniejszeniu, z 14 do 4 milimetrów, szczeliny wywietrznika znajdującego się pomiędzy drzwiami a panelem sterowania – dzięki temu jest ona teraz praktycznie niezauważalna.  Luce to prawdziwy szef kuchni, a intuicyjna obsługa i bogactwo programów cechują każdy model piekarnika tej serii, niezależnie od wybranego panelu sterowania. Piekarniki Luce gwarantują doskonałe rezultaty pieczenia mięsa, ryb, ciast, chleba czy potraw regionalnych.

Urządzenia ze środkowym pokrętłem i wyświetlaczem ciekłokrystalicznym pozwalają używać aż 32 programów. Piekarniki z wyświetlaczem dotykowym to 12 programów, zaś programator elektroniczny umożliwia korzystanie z 10 programów.

Hitem wśród nowych piekarników z linii Luce jest Openspace – najbardziej pojemny model na rynku w swojej kategorii. Przy zachowaniu standardowej szerokości 60 centymetrów oferuje aż 70 litrów pojemności, dzięki czemu można w nim piec aż na 4 poziomach jednocześnie lub przygotowywać potrawy o dużej objętości, takie jak indyk, które nie zmieściłyby się w tradycyjnym piekarniku.

Luksusowe potrzeby
Do linii Luce marki Hotpoint należy także unikatowa kolekcja urządzeń o wysokości 45 centymetrów. W jej skład wchodzą m.in. piekarnik kompaktowy i piekarnik parowy, które są odpowiedzią na współczesne trendy w sztuce przyrządzania potraw. Pierwszy posiada funkcję zdrowego i lekkiego gotowania na parze zarówno mięs jak i warzyw, a drugi, oprócz funkcji grilla i pieczenia z termoobiegiem, wyposażony został w funkcję mikrofali, która pozwala na szybkie przygotowanie każdej potrawy.

Kolekcję uzupełniają urządzenia zaspokajające bardziej luksusowe potrzeby, takie jak ciśnieniowy ekspres do kawy umożliwiający przyrządzanie trzech różnych rodzajów kawy oraz mogąca pomieścić 24 butelki lodówka na wino, która została wyposażona m.in. w drzwi z filtrem UV, system zapobiegający wstrząsom, drewniane półki oraz wewnętrzne oświetlenie.

Elastyczność i moc
Hotpoint Luce to również bogata kolekcja płyt grzejnych, wykorzystujących zarówno zjawisko indukcji, jak i pracujących przy użyciu gazu.

Płyty indukcyjne Hotpoint oznaczają tańsze i szybsze gotowanie. Podgrzewając tylko wnętrze naczynia, można oszczędzić nawet do 40 procent czasu na przygotowanie potrawy – wystarczą zaledwie 3 minuty, aby gotowana w garnku woda osiągnęła temperaturę wrzenia. Nowością jest technologia Flexy Zone – to rozwiązanie dostępne jest w modelu KIO 632 C C.

Do dwóch tradycyjnych okrągłych pół, Hotpoint dodał duże prostokątne pole grzejne, które, ze względu na brak wyznaczonych stref do gotowania, może pomieścić naczynia o różnych kształtach i rozmiarach. Co więcej, na tym samym obszarze można umieścić dwa garnki lub naczynia i ustawić dwie różne temperatury gotowania. Pole umożliwia także wybranie równomiernej mocy i temperatury na całej powierzchni, odpowiedniej np. do przygotowywania dań w dużych brytfannach. Intuicyjne, proste sterowanie zapewnia Touch Control – najnowocześniejszy obecnie na rynku dotykowy panel kontrolny.

Nowym rozwiązaniem jest tzw. „slider”, specjalny rodzaj sterowania występujący w płycie indukcyjnej KIS 644 DDZ. Zamiast standardowych przycisków do regulacji poziomu mocy płyta wyposażona jest w specjalny dotykowy suwak ułatwiający szybciej osiągnąć zamierzoną temperaturę.

Inne praktyczne rozwiązania w płytach indukcyjnych to m.in. funkcja booster pozwalająca na szybki wzrost temperatury na jednym wybranym polu, timer pozwalający na jednoczesne i niezależne ustawienie czasu oraz mocy gotowania dla każdego pola oraz zabezpieczenie blokujące przyciski.

Płyty gazowe Luce są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne i wydajne. Posiadają pola grzejne specjalnie dopasowane do smażenia, gotowania lub tylko przyrumienienia dań. Dodatkowo zostały wyposażone w technologię Direct Flame – palniki skonstruowane tak, aby płomień, zamiast rozpraszać się na zewnętrzne części naczynia, wydostawał się w pionie. Dzięki tej technologii ciepło rozkłada się równomiernie, co z kolei skraca o 20 procent czas przyrządzania potraw oraz pozwala zaoszczędzić nawet do 22 procent energii.

Stylowa pomoc w zmywaniu
Zmywarki Luce dostępne są w wersji częściowo lub w pełni zintegrowanej. Zgodnie z najnowszymi trendami, nie tylko ułatwiają zmywanie, ale także są bardzo wydajne. Jakość zmywania została oznaczona klasą efektywności A, natomiast wydajność energetyczna klasą A+. Także zużycie zasobów wodnych jest imponująco niskie – w zmywarce o szerokości 60 cm, mogącej pomieścić 14 kompletów naczyń, urządzenie pobiera jedynie 10 litrów na cykl zmywania. Na uwagę zasługują modele w klasie energetycznej A+: PFT 834 (wśród urządzeń o widocznym panelu sterowania) oraz LFTA+ 3214 i LFTA+ 3204 (modele zintegrowane).

Jeszcze więcej urządzeń
W nowej kolekcji Hotpoint Luce znalazły się również okapy i lodówki. Te pierwsze, w skład których wchodzą modele przyścienne i jeden wyspowy, mogą działać zarówno jako pochłaniacze zapachów jak i wyciągi. Ich elegancki kształt i staranne, dopracowane w każdym calu, wykończenie ze szkła i stali, nie tylko efektywnie ozdabiają pomieszczenie, ale stanowią kolejne ułatwienie w gotowaniu. Żarówki halogenowe zamontowane w okapach przyściennych, oraz diody LED w okapie wyspowym Luce, doskonale oświetlają powierzchnię gotowania oraz tworzą przyjemną atmosferę.

Wśród urządzeń Luce do przechowywania żywności Hotpoint oferuje zarówno chłodziarkę szufladową, lodówkę jednodrzwiową, jak i chłodziarko-zamrażarki typu combi. Wszystkie zapewniają najlepsze warunki dla żywności oraz gwarantują maksymalną wydajność – dostępne są w klasie energetycznej A oraz A+. Na szczególną uwagę w kolekcji zasługuje lodówka szufladowa BDR 190 AAI/HA o wysokości 90 centymetrów wyposażona w dwie szuflady – umieszczona pod blatem pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz optymalną aranżację kuchni.

Leave a Reply