Oczyszczacz powietrza – w trosce o zdrowie dzieci

Problemy z oddychaniem, duszności, uciążliwy katar – to tylko niektóre z dolegliwości, z którymi na co dzień borykają się alergicy. Dlatego warto zadbać, aby substancji wywołujących reakcje alergiczne było w najbliższym otoczeniu jak najmniej. Tu z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.

Według badań, w Europie na jakąś formę alergii cierpi ponad 80 mln osób. Jest to liczba równa populacji Niemiec. Co więcej, skala problemu z roku na rok jest coraz większa…

Codziennie mamy do czynienia z dziesiątkami substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Najpopularniejsze z nich – kurz, pyłki roślin, pleśnie, sierść zwierzęca – są obecne w niemal każdym domu i mieszkaniu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią czystość powietrza tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, czyli we własnym domu. Jednym z najprostszych rozwiązań, jest wykorzystanie do tego celu oczyszczacza powietrza.

Filtrowanie atmosfery

oczyszczacz powietrzaNowoczesne oczyszczacze powietrza są w stanie bardzo skutecznie likwidować z otoczenia rozmaite alergeny. Skuteczność oczyszczacza Daikin MC707 wynosi w tym zakresie ponad 99 proc.

Wszystko dzięki zastosowaniu siedmiostopniowego filtra powietrza. Za usuwanie alergenów bezpośrednio odpowiedzialny jest filtr katechinowy, który wyłapuje kurze i sierść zwierząt. Drugi element to jonizator plazmowy, który ładuje dodatnimi ładunkami cząsteczki kurzu i pyłki. Następnie są one niszczone przez naładowany ujemnie elektrostatyczny filtr pochłaniający kurz – tłumaczy Andrzej Czekajewicz z firmy KLIMA-TOP, która zajmuje się sprzedażą oczyszczaczy powietrza firmy Daikin.

Co ważne, dzięki tworzeniu delikatnych zawirowań powietrza w pomieszczeniu, pyłki są wyłapywane z otoczenia jeszcze zanim osiądą na podłodze. W ten sposób nie wnikają w dywany i tapicerkę mebli, co mogłoby znacznie utrudnić, i wydłużyć, proces oczyszczania pomieszczenia z alergenów.

W trosce o zdrowie dzieci

Na rozmaite alergie szczególnie podatne są dzieci. W ich przypadku często nasilone są również objawy alergiczne: do łzawiących oczu czy kataru siennego dochodzą zmiany skórne. Dzieci są również bardziej narażone na tzw. alergiczne zapalenie płuc. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych objawów, zaleca się zminimalizowanie występowania alergenów w najbliższym otoczeniu.

Urządzenie firmy Daikin skutecznie oczyszcza powietrze aż na powierzchni 48 metrów kwadratowych. Jest to więc sprzęt idealny do niewielkich mieszkań lub biur budowanych w – modnym w ostatnich latach – systemie open space. Niewielkie rozmiary i waga oczyszczacza umożliwiają również łatwe przemieszczanie urządzenia pomiędzy pomieszczeniami.

Wygoda i funkcjonalność

Każde nowoczesne rozwiązanie technicznie powinno być dla użytkownika realnym udogodnieniem. W przypadku oczyszczacza taką zaletą jest wygoda i komfort stosowania. – Urządzenie posiada czujnik wykrywający zanieczyszczenia, który automatycznie dostosowuje szybkość oczyszczania powietrza do panujących warunków. Istnieje również możliwość zaprogramowania automatycznego wyłączenia urządzenia – na przykład za kilka godzin. Oczyszczacz jest przy tym praktycznie bezgłośny, a zatem świetnie nadaje się nie tylko do biura, ale też do dziecięcej sypialni – przekonuje Andrzej Czekajewicz z firmy KLIMA-TOP.

W ten sposób oczyszczacz staje się właściwie bezobsługowy. Producent zaleca okresowe czyszczenie filtra katechinowego i jonizatora. – Można to zrobić we własnym zakresie, bez potrzeby oddawania urządzenia do serwisu. Wystarczy zwykła woda – dodaje nasz ekspert.

Leave a Reply