Płytki ze strukturą: nowoczesna łazienka w bieli

Decydując się na aranżację wnętrza łazienki w jasnych barwach lub wyłącznie w bieli, musimy uważać, by nie stało się „płaskie” i bez wyrazu. Jak je ożywić i sprawić, by nabrało przestrzeni? Wybierzmy płytki z widoczną i wyczuwalną strukturą.

plytki ze struktura do nowoczesnej lazienki 1

Kolekcja Structure Pattern Opoczno

Moda na przemianę zwykłego pomieszczenia w nastrojowy salon kąpielowy, który będzie służył domownikom jako miejsce relaksu i odpoczynku, zdeterminowała pojawienie się nowych pomysłów na aranżację łazienki. Dotychczasowy minimalizm i dekoracyjną prostotę zaczęliśmy przełamywać za pomocą płytek strukturalnych, zwanych również przestrzennymi. Ich powierzchnia nie jest gładka – pokryte są wyraźną fakturą, która może przybierać różnorakie formy. Jednym z najczęściej pojawiających się trendów są wzory fantazyjnych dekorów i subtelnych motywów roślinnych. Zastosowane z umiarem ożywiają wnętrze, i umiejętnie ocieplają chłód glazury i armatury. Sprawiają, że oszczędne do tej pory pomieszczenie staje się miejscem przytulnym, w którym chętnie przebywamy i odpoczywamy.

plytki ze struktura do nowoczesnej lazienki 2

Kolekcja Structure Pattern Opoczno

Coraz więcej z nas decyduje się na łączenie tradycyjnych, gładkich płytek z ich strukturalnymi odpowiednikami. Przykuwające wzrok wypukłe wzory pozwalają na tworzenie oryginalnych, przestrzennych aranżacji. Nominowaną do tytułu „Perła Ceramiki 2016” kolekcję Structure Pattern Opoczno można wykorzystać na całej ścianie lub udekorować nią jedynie fragmenty powierzchni. Ma niezaprzeczalną zaletę – sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Najlepiej widoczna i najbardziej efektowna będzie przy połączeniu bieli i szarości, w białym total looku, lub w kontraście z gładkimi płytkami.

plytki ze struktura do nowoczesnej lazienki 3

Kolekcja Structure Pattern Opoczno

Bazowe płytki kolekcji – białe i szare gładkie płytki Glossy, w formacie 25×75 cm., w połączeniu z wzorami płytek dekoracyjnych sprawią, że przestrzeń łazienki nabierze subtelnej miękkości i głębi. Płytki strukturalne kolekcji z uspokajającymi falami (wave structure) lub motywem kwiatowym (white flower) to efektowne rozwiązanie, łamiące monotonię gładkich powierzchni. Odbijają światło i błyszczą, nadając wnętrzu luksusowy charakter. Ich wypukłości pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że aranżacje stają się niebanalne i nieoczywiste. Wyrazistość kolekcji możemy dodatkowo optycznie pogłębić przez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia.

plytki ze struktura do nowoczesnej lazienki 4

Kolekcja Structure Pattern Opoczno

Structure Pattern świetnie komponuje się w zestawieniu z ceramiką Opoczno, dostarczając niezwykłych wrażeń estetycznych. Wielu architektów wnętrz decyduje się na zastosowanie samych dekorów strukturalnych na całej powierzchni ściany. O dziwo, tak zaaranżowana łazienka nie traci swej delikatności i elegancji.

Leave a Reply