Pomysły na małą kuchnię w bloku

Kuchnia jest niewątpliwie sercem każdego domu i miejscem spotkań całej rodziny. Zwykle to właśnie w niej witamy poranek kubkiem aromatycznej kawy lub filiżanką ulubionej herbaty. Modna kuchnia w bloku to marzenie wielu osób. Wiosna i lato to idealny moment do zrobienia małego remontu i odświeżenia jej wyglądu. Wystarczy dosłownie kilka dodatków, aby całkowicie odmienić charakter tego miejsca. Jednym ze stylów, który najlepiej odnajduje się w kuchennych pomieszczeniach i robi w nich największe wrażenie jest styl vintage. Pozwala on na połączenie współczesnych wnętrz z antykami, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo oryginalny i ciekawy efekt.  

Co wyróżnia styl vintage?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech stylu vintage jest łączenie współczesnych mebli i sprzętów z dodatkami z ubiegłych epok. Warto zauważyć, że vintage nie jest zwyczajną kalką przeszłości, ale stanowi pewną wariację na jej temat. Z tego powodu możemy bez przeszkód eksperymentować i bawić się z różnymi wzorami, kolorami i meblami.

Kolejnym elementem wyróżniającym styl vintage na tle innych stylów, jest specyficzna kolorystyka, w której dominują spokojne, stonowane barwy. Najpopularniejsze z nich to: biel, beż, popielaty róż, błękit i jasna zieleń. Delikatna i ciepła paleta kolorów sprawia, że modna kuchnia w bloku zyskuje przytulny charakter. Dzięki zastosowaniu w niej konkretnej palety kolorów, możemy wyczuć w niej także nutkę nostalgii za dawno minionymi dniami.

Zalety stylu vintage

Ogromną zaletą tego stylu, jest możliwość stworzenia unikalnych aranżacji. Świetnie odnajdą się w nim stare stoliki i szafki, które poddane renowacji zyskają nowy blask. Co więcej, decydując się na ich wykorzystanie, mamy niemalże całkowitą pewność, że nie spotkamy podobnego mebla w domu swoich znajomych. Z tego powodu vintage jest stylem, który z pewnością pokochają indywidualiści lubiący się wyróżniać, marzący o modnej kuchni w bloku.

Oprócz nadania meblom drugiej młodości, styl ten pozwoli nam także na zaoszczędzenie pieniędzy. Warto zaznaczyć, że przedmioty jakie wykorzystamy w swoich wnętrzach, nie muszą być wcale drogie. Najważniejsze, aby odznaczały się ciekawym wyglądem i posiadały swoja własną unikalną historię.

Jak wprowadzić styl vintage do swojego domu?

Jeśli chcemy wprowadzić styl vintage do swojego domu, wbrew pozorom nie musimy tworzyć w nim prywatnego muzeum. Co więcej nie jest to nawet wskazane.

Styl vintage możemy osiągnąć poprzez dodanie do naszego mieszkania zaledwie kilku dodatków, które będą nawiązywały do dawnych czasów. Bardzo ważne jest, aby zachować balans pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Niekiedy wystarczy jedynie nietypowa szafka, starodawny fotel, plakat lub czajnik, które będą odznaczały się na tle pozostałych sprzętów i przyciągały nasz wzrok.

Modna kuchnia w bloku stylizowana na vintage

Styl vintage idealnie sprawdzi się w kuchni. Szerokie blaty i przeszklone drzwiczki etażerek, są nie tylko wygodne podczas gotowania, ale dają nam również sporo miejsca na wyeksponowanie naszych zdobyczy. Metalowe puszki na kawę i herbatę, duże słoje, w których możemy zamknąć makaron lub ciasteczka domowej roboty, nadadzą naszej kuchni przytulnego charakteru i domowej atmosfery. Modna kuchnia w bloku to także korzystanie z dobrodziejstw natury. Dobrym pomysłem będą także zioła w ozdobnych doniczkach, które możemy postawić na kuchennym parapecie. Ich zielone aromatyczne listki nie tylko ożywią wygląd wnętrza, ale także będą dużym udogodnieniem podczas gotowania.

Bardzo ważny jest także wygląd sprzętów kuchennych. Charakterystyczne lodówki o zaokrąglonych rogach lub kuchenki palnikowe są obowiązkowym wyposażeniem wnętrza pod hasłem: modna kuchnia w bloku stylizowana na vintage.

Nie powinniśmy również zapominać o drobniejszych sprzętach tj. tostery, czajniki, ekspresy lub blendery. To właśnie one pozwolą nam dopełnić całą aranżację.

Obecnie producenci sprzętów kuchennych coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Jeśli więc szukamy dodatków do naszej kuchni możemy sięgnąć po takie produkty jak: czajniki, ekspresy ciśnieniowe lub przelewowe, tostery, piekarniki, blendery kielichowe lub miksery planetarne marki Ariete (na przykład Vintage mod. 1588).
Wszystkie produkty Ariete z linii vintage posiadają klasyczny włoski desing. Co więcej są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu oprócz bycia prawdziwą ozdobą naszej kuchni, będą także bardzo praktycznym zakupem.

Leave a Reply