Przechowywanie… Kilka praktycznych porad!

Kiedy w domu panuje ład i porządek, łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy. Dobrze zorganizowane mieszkanie dotyczy przede wszystkim niewielkich przestrzeni. Bo to w nich łatwo o bałagan. Jak więc w skuteczny sposób uniknąć nieporządku? Oto kilka sprawdzonych wskazówek…

#1 Pojemna szafa 

…to jeden z najprostszych sposobów zachowania porządku. W pojemnej szafie możesz schować zarówno rzeczy, które używasz na co dzień, jak i te, których używasz rzadko. Pamiętaj jednak, aby nie panował w niej chaos. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Na wysokości oczu poukładaj ulubione bluzki i swetry. Na wieszakach z kolei powieś sukienki i koszule. A na dole szafy poukładaj buty. Najlepiej, aby każda para butów miała swoje pudełko.

#2 Pudełka, pudełeczka…

…to właśnie one pozwolą Ci posegregować drobne rzeczy. Podziel je pod względem zastosowania i użyteczności, dopasuj do nich rozmiar pudełka i ciesz się porządkiem!

#3 Niepotrzebne rzeczy oddaj, a zniszczone wyrzuć

Pamiętaj także, że nadmiar rzeczy nie jest wskazany. Posegreguj je i zdecyduj, które z nich są Ci potrzebne. Może są takie, które Ci się już znudziły? Podaruj je bliskiej Ci osobie. Z pewnością się ucieszy! Sprawdź także które z nich są zepsute lub zniszczone. Jeśli takie posiadasz, wyrzuć je do kosza.

Leave a Reply