Przechowywanie w sypialni: eleganckie meble

Sypialnia to przestrzeń osobista, do której nie dopuszczamy postronnych osób. Spędzany w niej czas ma służyć regeneracji organizmu oraz relaksowi ciała i umysłu, dzięki czemu dzielnie stawiamy czoła wyzwaniom kolejnego dnia. Niezmiernie ważne jest więc zagospodarowanie tego miejsca w sposób, który ułatwi i umili odpoczynek, a także pozwoli każdego ranka na sprawne i przyjemne przygotowanie się do wyjścia. Nie tylko architekci wnętrz, ale również lekarze i psychologowie zalecają urządzanie sypialni z zachowaniem zasad harmonii i ograniczenie elementów rozpraszających, bowiem wszystko to przekłada się na jakość nocnego wypoczynku. 

przechowywanie w sypialni 1

Sypialnia Wiktoria, fot. MEBIN

Absolutnie niezbędny mebel w każdej sypialni to oczywiście wygodne łóżko, ale pomieszczenie to zwykle pełni też inne funkcje niż tylko miejsca do spania: nierzadko posiada własną łazienkę, przechowujemy w nim odzież i pościel, a każda kobieta stara się wygospodarować przestrzeń na toaletkę. Niektórzy decydują się na zabudowane garderoby w sypialni, ale wybór wolnostojącej szafy posiadającej odpowiednią liczbę wieszaków, półek i szuflad różnej wielkości, ma liczne zalety: nie zmniejszamy pomieszczenia, które ponadto wygląda bardziej elegancko, a ewentualna zmiana wystroju nie wiąże się z uciążliwym remontem.

Wybór mebli z kolekcji zawierającej szereg modułów pozwala dodatkowo na uzupełnianie lub wymianę wyposażenia pasującymi elementami. Nie bez znaczenia jest też dostępność szaf, łóżek i komód o różnych wymiarach. Decydując się na meble wysokiej jakości – zrobione z udziałem naturalnego drewna, perfekcyjnie wykonane z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, np. otwierane metodą push to open – zapewniamy sobie komfort ich użytkowania. Pojemna komoda z kilkoma szufladami pomieści zapasową pościel, ręczniki albo bieliznę.

przechowywanie w sypialni 3

Sypialnia Diuna, fot. MEBIN

Wybierając łóżko warto zdecydować się na model z podnoszonym materacem i schowkiem, w którym umieścimy kołdry i poduszki. Z kolei za drzwiczkami lub w szufladzie szafki nocnej ukryjemy rzeczy, po które często sięgamy, leżąc w łóżku: okulary, leki, chusteczki higieniczne bądź czytane właśnie książki. Wydzielenie w sypialni miejsca do robienia makijażu ma same plusy. Przede wszystkim możemy czynność tę celebrować w spokoju, nie blokując wspólnej łazienki. Także przechowywanie kosmetyków w szufladkach i schowkach toaletki służy im o wiele lepiej niż trzymanie ich w ciepłej, wilgotnej łazience. Wybierając toaletkę z nadstawką, bez trudu pomieścimy w niej nie tylko kosmetyki, ale i akcesoria do pielęgnacji włosów oraz biżuterię.

przechowywanie w sypialni 2

Sypialnia Wiktoria, fot. MEBIN

Wśród bogatej oferty mebli marki MEBIN znajdziemy takie, które najlepiej prezentują się w nowoczesnej aranżacji, jak kolekcja Rossano oraz takie, które równie dobrze wyglądają w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach, jak na przykład Diuna.

Osobom marzącym o sypialni w stylu retro, kojarzącej się z klimatem dawnego dworku czy mieszczańskiego apartamentu, na pewno przypadnie do gustu kolekcja Wiktoria o wysmakowanym designie, dostępna w wersji prostej i wypukło-wklęsłej w dwóch wariantach kolorystycznych: wenge patyna oraz wanilia.

przechowywanie w sypialni 4

Sypialnia Rossano, fot. MEBIN

Doskonale zaprojektowane i wykonane meble wyposażone w półki i szuflady o różnej pojemności bez wątpienia pomogą w posegregowaniu i uporządkowaniu garderoby, pościeli i innych rzeczy przechowywanych w sypialni. To z kolei przełoży się nie tylko na zoptymalizowanie czasu potrzebnego na przygotowanie się do wyjścia, ale też na wpływające na inne sfery życia poczucie ładu i panowania nad otaczającą nas rzeczywistością.

Leave a Reply