Ramki na zdjęcia do każdego wnętrza

Ramki na zdjęcia to niemal pewniak, jeśli chodzi o prezent na urodziny, lub każdą inną okazję. W odróżnieniu od książek czy kosmetyków, prawdopodobieństwo, że nie trafimy w gust obdarowywanego jest bardzo niewielkie. Czy na pewno? Kupując ramkę, warto wziąć pod uwagę wystrój wnętrza, w którym ma zostać umieszczona i zastanowić się, która propozycja najlepiej tam pasuje.

Jeśli obdarowywanym jest dziecko, lub młoda osoba, warto postawić na coś wesołego i optymistycznego. W szczególności, jeśli wystrój wnętrza obfituje już w nasycone, pogodne barwy. Spójrzmy na przykładową aranżację na zdjęciu. Aranżacja wnętrza jest pełna wesołych kolorów, takich jak pistacjowy, czy nasycony róż. W takim wypadku ciekawie będzie komponować się plastikowa, półprzezroczysta ramka w podobnym kolorze.

 

ramka

(Ramka na zdjęcie, fot. Matalan)

Co zrobić, jeśli aranżacja wnętrza, do którego chcemy dobrać ramkę jest nieco ekscentryczna, lub  znajduje się w niej już wiele ozdobnych elementów? Żeby uniknąć zgrzytów aranżacyjnych, nie starajmy się na siłę dobierać czegoś w podobnym stylu do elementów już tam umieszczonych. Nie zawsze jest to bezpieczne, poza tym jak wiadomo, co za dużo – to niezdrowo. Wybierzmy raczej coś prostego, co nie znaczy – banalnego. Zamiast prostej, drewnianej ramki warto wybrać na przykład grubszą, białą – taką jak przedstawiona na zdjęciu.

 

ramka 2

(Ramka na zdjęcie, fot. Sainsbury's)

Problemu z wyborem ramki nie będziemy mieć, jeśli chodzi o czarno-białe aranżacje wnętrz. Wiadomo, ze taki wystrój wnętrza dobrze jest przełamać jednym kolorowym akcentem, ale jeśli nie wiemy, czy osoba obdarowywana sobie tego życzy, lepiej postawić na bezpieczniejsze rozwiązanie, czyli czerń lub biel. Ramki na zdjęcia w kolorze czarnym lub białym są zresztą na tyle uniwersalne, że wpasują się w niemal wszystkie aranżacje wnętrz. Jeśli więc nie mamy pojęcia, jak wygląda pokój osoby, której kupujemy prezent, jest to pewne rozwiązanie. Kształt ramki nie musi być banalny – może być pokryta delikatnymi zdobieniami.

 

ramka 3

(Ramka na zdjęcie, fot. Matalan)

Jeśli wystrój wnętrza jest nowoczesny, lecz zarazem prosty, a do tego dobrze wiemy, jakie kolory w nim dominują, możemy łatwo dobrać do niego dodatki. Spójrzmy na przedstawione poniżej wnętrze z elementami w kolorze fioletu. Dobrano tutaj dwie ramki – jedną fioletową, a drugą ze srebrnymi elementami. Ta druga jest bardzo uniwersalna, więc również świetnie pasuje do aranżacji.

 

ramka 4

(Ramka na zdjęcie, fot. Matalan)

Nawet, jeśli wystrój wnętrza jest klasyczny i przepełniony ciepłymi kolorami, nie oznacza to, że nie możemy dobrać bardziej „odjechanych” dodatków. Przykładem może być aranżacja wnętrza na zdjęciu – tutaj kolorystyka jest raczej spokojna, a mimo to dobraliśmy ramkę z motywem skóry węża. Subtelna kolorystyka sprawia, że nie „gryzie” się z całością.

 

ramka 5

(Ramka na zdjęcie, fot. Littlewoods Ireland)

Szukasz bardziej odjechanego prezentu? Zobacz lampy w kształcie owadów 🙂

Leave a Reply