Ryflowane meble do łazienki

Ryflowane fronty mebli to must have tego sezonu. Minimalistyczne i nowoczesne, a przy tym niepozbawione klasycznej elegancji, przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie. Taka też jest zaprojektowana przez Grynasz Studio dla marki Devo kolekcja mebli do łazienki Gloria 2.0, której cechą wyróżniającą są właśnie ryflowane fronty szafek. To doskonała propozycja dla miłośników wnętrz łazienkowych w stylu premium.

Projektanci i architekci wnętrz coraz śmielej wykorzystują ryflowania. Modne są zarówno duże powierzchnie ścian udekorowane w pionowe lub poziome pasy, jak i mniejsze elementy zdobne – dekoracyjne listwy, cokoły, nóżki czy uchwyty meblowe z tym efektownym wzorem 3D. Ryflowania dodają bowiem wnętrzom charakteru, pożądanej głębi, ale i ponadczasowej elegancji. Przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie. Coraz częściej i odważniej stosowane są także w designie mebli. Ryflowane fronty meblowe dynamizują bryłę, dodając jej lekkości. Zgrabnie też przełamują monolityczny charakter szafek, pierwszoplanową rolę oddając grze światła i cienia – podkreślają minimalistyczne formy i wydobywają głębię koloru. Dzięki nim meble stają się zauważalne w elegancki, a przy tym niekrzykliwy sposób.

Modne ryflowania

Możliwości estetyczne, jakie daje technologia ryflowania, coraz śmielej wykorzystują również projektanci i producenci mebli. Modne ryflowania zdobią już nie tylko fronty mebli salonowych i sypialnianych, lecz także kuchennych i co jest całkowitym novum na rynku polskim – łazienkowych. Najlepszym na to przykładem jest kolekcja Gloria 2.0 zaprojektowana dla marki Devo przez Grynasz Studio. Linia ta łączy w sobie zaokrąglenia, nawiązujące do wczesno modernistycznego stylu z nowoczesną, minimalistyczną formą. Połączenie daje efekt miękkości, charakterystyczny dla tzw. soft designu, dopełnionego specjalnie dobranymi pastelowymi kolorami. Poza klasyczną bielą w kolorze Premium White Supermatt i ekstrawagancką czernią w odcieniu Black z palety RAL, meble możemy nabyć w wykończeniu: Stone Grey Supermatt, Fjord oraz Perfect Touch Parisian Blue. Tym jednak, co przyciąga wzrok są efektowne ryflowania frontów meblowych. Ożywiają one proste, minimalistyczne bryły mebli, jednocześnie przełamując monochromatyczność koloru. Uzyskany efekt aranżacyjny doskonale sprawdzi się u wielbicieli łączenia klasyki z nowoczesnym stylem.

Moc możliwości

Atrakcyjność kolekcji to nie tylko niebanalny wygląd i piękna kolorystyka utrzymana w chłodnej palecie barw. To także szeroki wybór praktycznie wyposażonych szafek oraz akcesoriów podnoszących funkcjonalność łazienki. Wśród podstawowych brył odnajdziemy słupek wiszący dostępny w 3 różnych wymiarach, z czego jeden oferuje dodatkowo wbudowany kosz na pranie, szafkę wiszącą, lustro z półką oraz szafkę pod umywalkę z praktycznymi organizerami w szufladzie górnej wraz z dedykowaną do niej umywalką dolomitową Gloria. To jednak nie wyczerpuje możliwości aranżacyjnych. Projektanci z Grynasz Studio zaprojektowali także szereg designerskich akcesoriów uzupełniających kolekcję. Do nich należy trzyczęściowe lustro w metalowej ramie, oświetlenie LED do wyboru – 3,6 oraz 7,2 W, naścienny reling, metalowa drabina stojącą, będąca dekoracyjnym elementem służący do odwieszania ręczników czy ubrań oraz stojące wieszaki na ręczniki w dwóch wersjach wzorniczych. Wszystkie te akcesoria wykonane z metalu dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – Chrome oraz Black. Utrzymane w stylistyce loft dodają one łazience industrialnego pazura. Meble dostępne są także w wersji bez charakterystycznych ryflowań.

Grynasz Studio

Kolekcja Gloria 2.0 to nie jedyna kolekcja mebli łazienkowych zaprojektowanych przez Grynasz Studio dla Devo. Założona przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza pracownia projektowa od lat współpracuje z marką, mając na koncie wiele wspólnych sukcesów. Spod kreski tego znanego i cenionego w kraju i za granicą studia projektowego wyszły także docenione na międzynarodowej arenie kolekcje Devo – Mood i Oval. Pierwsza z nich zdobyła nagrody must have oraz Dobry Wzór 2020, druga zaś, poza licznymi wyróżnieniami w kraju, Oskara designu – Red Dot Winner 2020.

Grynasz Studio to multidyscyplinarny zespół projektantów, wielokrotnie nagradzany we wzorniczych konkursach. Eksperymentuje z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji. Ma na swoim koncie liczne realizacje produktowe i wystawiennicze dla polskich i zagranicznych firm oraz instytucji. Swoje autorskie projekty wystawiał w kraju i za granicą m.in. na Expo Milano, Triennale International Exhibition Milan, Arena Design Poznań, Tokyo Design Week, czy Expo Dubai.

Leave a Reply