Ściany mobilne w nowoczesnym budownictwie

Ruchome ściany mobilne już od wielu lat cieszą się popularnością na rynku. Najczęściej doceniane są w budownictwie przeznaczonym pod działalność handlową, usługową czy też stosowane są w nieruchomościach użytku publicznego. Jednak z powodzeniem można wykorzystać mobilne ściany również w domach jednorodzinnych. Dlaczego jest to tak dobry wybór?

Ściany przesuwne – działowe ściany mobilne

Tradycyjne, murowany ściany działowe są nieruchome. Oznacza to, że raz podzielona przestrzeń taka musi pozostać, nawet gdy zmieniły się nasze potrzeby. Oczywiście można wykonać remont i rekonstrukcję powierzchni, ale podział pomieszczeń za kilka lat znowu może się zmienić. I co wtedy?

Można od razu podczas budowy lub generalnego remontu skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Wykorzystanie ścian mobilnych, jakie oferuje system optimal sprawi, że ściany działowe będzie można dowolnie przesuwać w ramach aktualnych potrzeb. W ten sposób np. z sali konferencyjnej będzie można wydzielić dwie mniejsze salki szkoleniowe. A w domu jednorodzinnym przykładowo przedzielić salon na miejsce do rekreacji i do spania dla gości. Nie da się zaprzeczyć, że przesuwanie ścian działowych i możliwość wydzielania nowej przestrzeni w ten sposób jest bardzo praktyczne.

Ściana przesuwna – elastyczna aranżacja każdego wnętrza

Ściany przesuwne są bardzo cenione ze względu na możliwość elastycznego zaaranżowania przestrzeni. Mobilne ściany dają możliwość dzielenia dużego pomieszczenia na mniejsze sale lub bardziej intymną przestrzeń. System przesuwanych ścian umożliwia dopasowanie wnętrza do aktualnych potrzeb użytkownika. Dlatego stał się tak popularny w aranżacji wnętrz, zwłaszcza w dużych przestrzeniach czy loftach.

Za pomocą ścian przesuwanych można otwierać i zamykać przestrzeń. Umożliwia to pracę w open space, zarządzanie salą konferencyjną czy nawet wysublimowaną zmianę aranżacji we wnętrzu tradycyjnego domu. Daje to możliwość elastycznego tworzenia przestrzeni w sposób, który w danym momencie jest najlepszy.

Praktyczna dekoracja do każdej przestrzeni

Mimo że system przesuwnych ścian montuje się głównie dla jego praktycznej funkcji. Może on być również elementem dekoracyjnym. Same ściany, które wykorzystywane są jako mobilny element mogą być dopasowane do aranżacji wnętrza i stanowić nawet jej ozdobę poprzez swoje wykończenie. Mogą być wykonane z drewna, z metalu czy ze szkła albo z pleksi. A zatem łatwo będzie je dopasować do wybranej aranżacji wnętrza, aby stanowiły scalony element.

Z drugiej zaś strony można podkreślić, że są one odrębnym elementem do podziału pomieszczeń. Ścianki w pomieszczeniu mogą być częściowo rozłożone, aby przypominały kolumny podpierające strop. Instalacja może być też złożona w jednym miejscu i przy nim można zaaranżować wolny kącik, zapewniając jednocześnie szybki dostęp do modułów. Obecnie produkowane ściany przesuwne mogą być bardzo stylowe. Zdecydowanie nie są tylko praktycznym rozwiązaniem we wnętrzu.

Leave a Reply