Stół wielkanocny w 4 stylach

Każdy z nas marzy, by zjeść śniadanie wielkanocne przy pięknie przystrojonym stole. Chcemy, by nasz stół był wyjątkowy i dlatego coraz częściej odchodzimy od tradycji w poszukiwaniu bardziej oryginalnych rozwiązań na oprawę wielkanocnego posiłku. W którym kierunku pójść, by podczas zbliżających się świąt zachwycić gości? Westwing.pl przygotował 4 inspirujące propozycje na wielkanocną aranżację stołu: w stylu glamour, marine, rustykalnym i w kolorach wiosny.

stol wielkanocny, dekoracje wielkanocne, dekoracja stolu

www.westwing.pl

W stylu glamour

Stół w stylu glamour charakteryzuje przepych i blask. Jak w prosty sposób osiągnąć taki efekt? Zacznijmy od gładkiego obrusu utrzymanego w delikatnym zgaszonym odcieniu fioletu. Na stole ustawmy talerze – koniecznie z białej porcelany, która wprowadzi do aranżacji lekką nutę elegancji. Dodajmy wypolerowane na wysoki połysk szklane kieliszki, które będą stanowić piękną dekorację stołu i dodatkowo nadadzą mu barokowego charakteru. Nie zapomnijmy o  złotych dodatkach – to sztandarowy kolor glamour. Ciekawą propozycją mogą być jaja wielkanocne utrzymane w tej kolorystyce. W dekoracji stołu w stylu glamour nie może zabraknąć także motywów roślinnych, dlatego warto uwzględnić w kompozycji bukiety świeżych kwiatów.

stol wielkanocny, dekoracje wielkanocne, dekoracja stolu, styl glamour

www.westwing.pl

W stylu marine

Obowiązkowym motywem stołu utrzymanego w stylu marine są paski, a kolorami dominującymi biały i niebieski. Ciemnogranatowy obrus będzie idealnie komponował się z podkładkami w biało-granatowe pasy. Biała zastawa doda stołowi elegancji, a dekoracje w postaci jaj w marynistyczne wzory przypomną, że mamy Wielkanoc! Aby nadać aranżacji wiosennego charakteru warto postawić na żółte dodatki. Wspaniale sprawdzą się w tej roli żółte żonkile.

stol wielkanocny, dekoracje wielkanocne, dekoracja stolu, styl marine

www.westwing.pl

W stylu rustykalnym

Najpiękniejsze jest to, co naturalne, dlatego wybierając stół do jadalni warto zastanowić się nad stołem z prawdziwego drewna. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tak pięknego mebla, możemy pomyśleć o prawdziwej aranżacji w stylu rustykalnym. Przede wszystkim zapomnijmy o obrusie. Przyda się natomiast prosty bieżnik, najlepiej utrzymany w odcieniu czystej bieli i z haftem nawiązującym do polskiej tradycji ludowej. Niemniej ważna jest porcelana stołowa, która sama w sobie powinna stanowić dekorację stołu. Myśląc o dodatkowych ozdobach postawmy na minimalizm. Doskonałym pomysłem będą zioła, które nie tylko pięknie pachną, ale również, jako dekoracja stołu, będą prezentować się niezwykle oryginalnie.

stol wielkanocny, dekoracje wielkanocne, dekoracja stolu, styl rustykalny

www.westwing.pl

Wesoło i wiosennie

Wielkanocny stół może być kolorowy. Planując taką aranżację pamiętajmy jednak, by dominowały w niej barwy kojarzące się z wiosną, jak zieleń, żółć i błękit. Kolory te będą pięknie współgrać z różem i fioletem. Biały obrus nie jest elementem obowiązkowym, ale będzie stanowił idealne tło dla kolorowych dodatków. Niezbędne są też świeże kwiaty, najlepiej nieodłącznie kojarzące się z wiosną tulipany.

stol wielkanocny, dekoracje wielkanocne, kolorowa dekoracja stolu

www.westwing.pl

Leave a Reply