Świąteczne dekoracje stołu z poinsecjami

Boże Narodzenie sprzyja intensywnym spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi oraz celebracji posiłków przy suto zastawionym stole. Piękne dekoracje są równie ważne jak wspaniałe potrawy, ponieważ to one nadają odświętną atmosferę i potęgują uroczysty nastrój. Poinsecje, dzięki różnorodności kolorów, kształtów i rozmiarów oraz okazałym liściom w kształcie gwiazdy, idealnie nadają się do aranżacji stołów. Mogą dowolnie przemieniać się i dostosowywać do różnych stylów zarówno w wersji ciętej jak i doniczkowej.   

Ascetyczne i skandynawskie: Kremowa poinsecja z nutą zieleni

Minimalistyczne wnętrze i dekoracje stołu utrzymane w kremowej bieli i soczystej zieleni urzekają swoim  urokiem. Pojedyncze kwiaty cięte przy każdym nakryciu i dekoracyjnie zaaranżowane miniaturowe poinsecje w doniczkach stanowią cudowną dekorację i godnie witają gości.

dekoracja stolu wigilijnego 1

fot. Stars for Europe

Tradycyjny wieniec adwentowy nie jest konieczny.  Aranżacja z czterema świecami ustawionymi w rzędzie, na podłużnej tacy jest równie elegancka i delikatna. Bożonarodzeniowy nastrój tworzą miniaturowe poinsecje w szklanych naczyniach, szyszki i jabłuszka. 

Cięta poinsecja, gałązki jodły szlachetnej, szyszki i jabłuszka to prosta, ale bardzo efektowna dekoracja talerza. 

dekoracja stolu wigilijnego 7

fot. Stars for Europe

Wskazówka: Zaraz po podcięciu zanurz łodygę w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza na około 5 sekund, a następnie w zimnej. Dzięki temu zabiegowi nie będzie wydostawał się z łodygi mleczny płyn. Końcówki ciętej poinsecji można owinąć zieloną taśmą lub wstawić do fiolki wypełnionej wodą, tak żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu rośliny z porcelaną.

dekoracja stolu wigilijnego 4

fot. Stars for Europe

dekoracja stolu wigilijnego 5

fot. Stars for Europe

Nordycko i klasycznie: Dekoracja stołu z czerwonymi poinsecjami i gałązkami jodły 

Czerwone poinsecje oraz gałązki jodły dominują w tej aranżacji i choć należą do tradycyjnych bożonarodzeniowych dekoracji, w tym zestawieniu wyglądają ponadczasowo.
Poszczególne elementy dekoracyjne, takie jak miedziany dzbanek, geometryczny szklano-metalowy świecznik czy pojedyncza poinsecja w doniczce pokrytej mchem, umieszczona  centralnie w szklanym naczyniu nadają tej aranżacji nowoczesny charakter. 

dekoracja stolu wigilijnego 3

fot. Stars for Europe

Klasyczny adwentowy wieniec zastąpił stylowy świecznik z czterem świeczkami ustawiony na środku stołu. Pojedyncze łodyżki poinsecji umieszczone w wypełnionych wodą fiolkach na drewnianych podkładkach są miłym powitaniem dla gości.

Powieszony na ścianie wieniec z jedną czerwoną poinsecją jest dopełnieniem całości

Więcej niż Boże Narodzenie: Poinsecje w świąteczno-romantycznej scenerii

Poinsecja wyeksponowana w wazonie lub zestawiona z innymi kwiatami jest nie tylko idealną dekoracją na Boże Narodzenie, ale również na inne specjalne okazje organizowane zimą. Doniczkowe i cięte poinsecje w różnych kolorach połączone z goździkami, gerberami oraz różami zostały wyeksponowane w małych, dekoracyjnych naczynkach na delikatnej, szklanej tacy. 

dekoracja stolu wigilijnego 2

fot. Stars for Europe

Leave a Reply