Szykowna aranżacja salonu w stylu retro

Od czasu do czasu każdy z nas odczuwa nieodpartą pokusę zmian. Dzisiejsza propozycja Modnego Domu to aranżacja salonu w stylu retro. Łączy ona w sobie wysmakowaną nostalgiczną, elegancję z nowoczesnym minimalizmem.

Do stworzenia wnętrza w stylu retro naprawdę nie potrzeba wiele. Uzyskany efekt będzie charakteryzował się powrotem do romantyzmu ale i również bujnego baroku. To również dobry pomysł dla osób, które cenią nowoczesność. Prostota w dodatkach wraz z gustownymi meblami są odpowiedzią na współczesną potrzebą wyrażenia piękna. Styl retro doskonale pasuje zarówno do małego salonu jaki i większego.

Plusem tych dekoracji jest to, że można je dostosować do każdego koloru ściany. Jest to więc także propozycja dla osób, które dysponują niewielkim budżetem ale i także ograniczonym czasem na zmianę wystroju wnętrza.  Wystarczy wykorzystać wolną chwilę na spacer po sklepach z antykami, czy też starociami. Potwierdzenie tej tezy znajdą Państwo w prezentowanych zdjęciach.

Intensywny kolor czerwieni jest tutaj złagodzony delikatnym wzorem na ścianie. Niebagatelnego uroku dodaje piękny pikowany fotel. Mimo tej samej barwy tapicerki co ściana, idealnie do siebie pasują.

Wizualizacja pochodzi z portalu www.klimatydomu.pl

Wizualizacja pochodzi z portalu www.klimatydomu.pl

Szarość z bielą to jedne z najmodniejszych w tym sezonie połączeń kolorystycznych. Prezentowane barwy wraz z dekoracją oraz elegancką tapicerką nadadzą lekki i delikatny charakter wnętrza salonu.

www.klimatydomu.pl

www.klimatydomu.pl

Nie od dzisiaj wiemy, że w szczegółach zaklęta jest moc piękna. Na tym zdjęciu moją uwagę szczególnie zwróciło wykończenie i kolor mebla.

Styl retro wg www.klimatydomu.pl

Styl retro wg www.klimatydomu.pl

Dodatki aranżacyjne www.klimatydomu.pl

Nie od razu musimy wymieniać wszystkiego. Posiadasz dużą, ciężką, skórzaną kanapę? Delikatny wzór na ścianie nada subtelnego wyglądu. Kolor ściany jak i zasłony idealnie wpasowuje się w całość, tworząc ciepłą atmosferę.

Dekoracja pochodzi z portalu www.klimatydomu.pl

Aranżacja salonu w stylu retro to balans między tym co stare a tym co nowe w naszym życiu. Pilnując by nie znalazło się w nim zbyt wiele przedmiotów czy mebli nadamy mu elegancki charakter. Uzyskując tym samym wyjątkowe miejsce do odpoczynku.

Leave a Reply