Egzotyczne inspiracje w salonie

Za oknem pada deszcze, jest zimno, a nas dopada chandra. Jak sobie z tym poradzić? Wspaniale byłoby pojechać gdzieś w dalekie kraje. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić, zwłaszcza jesienią. Jeśli często ogarnia nas taka nostalgia, być może warto zdecydować się na wystrój salonu inspirowany egzotycznymi krainami.

Osobom poszukującym spokoju, harmonii i porządku we wnętrzu z pewnością przypadnie do gustu wystrój salonu w stylu japońskim. Bardzo prosta aranżacja wnętrza zyskuje na oryginalności dzięki zastosowaniu jasnych, a zarazem mocnych barw, takich jak róż czy żółć. Do nich dobierzmy prosty, drewniany komplet mebli. W ten sposób minimalistyczna, a zarazem pełna optymizmu aranżacja salonu gotowa.

aranzacja salonu japonska

Aranżacja salonu, fot. Dekoral

Inspiracje Japonią powinny się pojawić także, jeśli chodzi o dodatki. Nie musi być ich bardzo wiele – w końcu aranżacje wnętrz inspirowane Japonią słyną z prostoty. Gałązka drzewa wiśniowego w stylizowanym wazoniku powie wiele o wpływach, z jakich czerpaliśmy.

aranzacja salonu japonska 2

Aranżacja salonu, fot. Dekoral

Jeśli uwielbiamy mocne, nasycone barwy, z pewnością odpowiadać nam będzie inspiracja Chinami. Pomarańcz, żółć i czerwień – wszystkie w bardzo intensywnym wariancie – to pewny sposób na egzotyczny wystrój wnętrza. Do tego dobierzmy stylowe dodatki w postaci poduszek, wazoników i świeczek.

aranzacja salonu chinska

Aranzacja salonu, fot. Dekoral

Taka aranżacja salonu przełamuje stereotypy związane z łączeniem kolorów. Połączenia, które w innej stylizacji wydawać by się mogły ryzykowne i przerysowane, tutaj sa jak najbardziej na miejscu. Mowa tu na przykład o różu i fiolecie. Gdyby wystrój wnętrza był utrzymany w innym stylu, taka kolorystyka mogłaby uchodzić za zbyt cukierkową.

aranzacja salonu chinska 2

Aranżacja salonu, fot. Dekoral

Równie klimatyczna i kolorowa jest aranżacja salonu inspirowana wpływem Indii. Dużo kolorów, patchworkowe poduszki i oczywiście aromatyczne kadzidełka pomogą nam ją stworzyć. W takim wnętrzu nie bójmy się przepychu – im więcej dodatków, tym lepiej.

aranzacja slaonu indyjska

Aranżacja salonu, fot. Dekoral

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które kochają intensywne kolory, dynamiczne wnętrza i niebanalne kształty. Orientalny wystrój wnętrza z pewnością da im pole do popisu. Samo spojrzenie na tak urządzony salon ładuje nas pozytywną energią.

aranzacja salonu indyjska 3

Aranżacja salonu, fot. Dekoral

Taka aranżacja wnętrza nie musi być kompleksowa. Jeśli boimy się, że taki wystrój salonu może być zbyt dosłowny i robić zbyt przytłaczające wrażenie, możemy zapożyczyć tylko niektóre elementy. Do prostego, nowoczesnego wnętrza w mocnych kolorach możemy dobrać kilka egzotycznych dodatków i odmienić całkowicie jego charakter.

aranzacja salonu indyjska 2

Aranżacja salonu, fot. Dekoral

 

Marzy Ci się oryginalna aranżacja salonu?  Zobacz też tynki dekoracyjne

2 komentarze

  1. Alice 21 listopada 2011
  2. Pyza 21 listopada 2011

Leave a Reply