Szyszki do dekoracji – nie tylko na święta!

Większości z nas szyszki do dekoracji kojarzą się głównie z czasem świąt Bożego Narodzenia. To wtedy zwykle umieszczamy je na podstawkach razem z licznymi świecami bądź zdobimy nimi przezroczyste wazony. Niemniej jednak ego rodzaju ozdobę możemy zastosować również jesienią, a nawet późnym latem czy wiosną, wprowadzając leśny klimat do naszego domu.

Szyszki na święta

Szyszki do dekoracji będą nieodzownym elementem ozdobnym w przypadku zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy nawlekają je na sznurek, a następnie wieszają na choince. Taka prosta, lecz jakże wyrazista ozdoba z pewnością pomoże nam wnieść do naszych wnętrz trochę tradycyjnego, świątecznego klimatu. Możemy także umieścić szyszki do dekoracji na podstawce, dookoła świec dekoracyjnych. Doskonale wyglądają one w zestawieniu z czerwonymi bądź szarymi świecami, które są delikatnie ozdobione brokatem. Szyszki do dekoracji muśnięte sztucznym śniegiem mogą stanowić samodzielną ozdobę świąteczną, którą umieścimy na przykład na paterach bądź na podstawkach, lecz tym razem bez świec.

Jesienna ozdoba

Szyszki do dekoracji będą ciekawą ozdobą wnętrz w okresie jesiennym, gdy możemy znaleźć je przede wszystkim w lesie. Nie warto jednak zbierać tam szyszek i przynosić ich do domu, bowiem może okazać się, że wraz z piękną dekoracją wprowadzimy do mieszkania niechcianych lokatorów, na przykład w postaci robaków. Niektóre szyszki naturalne kruszą się, przez co nasza dekoracja nie będzie zbyt trwała. Mogą one również zawierać elementy żywicy, która nie powinna mieć kontaktu na przykład z naszymi meblami, gdyż bardzo trudno się jej pozbyć. O wiele lepszym pomysłem będzie zakup szyszek do dekoracji w sklepach z różnego rodzaju ozdobami. Tam też znajdziemy szyszki w różnych rozmiarach i kolorach. Pomogą one stworzyć pierwszą, jesienną dekorację naszego salonu.

Szyszki na wiosnę i lato? Dlaczego nie!

Szyszki dekoracyjne będą idealnym wyborem nie tylko na jesień i zimę, ale także na pozostałe pory roku. Choć przyzwyczailiśmy się, że wtedy dekorujemy nasz dom kwiatami, to szyszki ozdobne mogą stanowić ciekawe ich przełamanie. Dobrze będą wyglądać na przykład w towarzystwie źdźbeł trawy, które włożymy do wazonu. Szyszki będą świetnym wyborem do wnętrz, które urządzone są w stylu skandynawskim oraz wszędzie tam, gdzie stawiamy przede wszystkim na kontakt z naturą. Szyszki do dekoracji możemy umieścić w przezroczystym wazonie, razem z klimatycznymi, całorocznymi lampkami. Dzięki temu zyskamy ciekawe, romantyczne oświetlenie na letnie dni.

Leave a Reply