Jak zaaranżowac kwiaty we wnętrzu?

Kwiaty, zarówno te żywe, jak i sztuczne, potrafią całkowicie odmienić charakter naszego wnętrza. Dodają mu lekkości i świeżości, samo patrzenie na nie poprawia humor i relaksuje. Jak je zaaranżować? Podstawą jest odpowiednia oprawa, czyli wazon. Spójrzmy na kilka stylowych propozycji.

Dodatki do wnętrz w stylu inspirowanym antykiem to bardzo ciekawa propozycja. Spójrzmy na przedstawione na zdjęciu wazony. Ich kształt przywodzi na myśl grecką wazę lub fragment kolumny. Wbrew pozorom są bardzo uniwersalne –ich subtelna kolorystyka wpasuje się w niemal każdy wystrój wnętrza, nadając mu zarazem oryginalnego „smaczku”. Solo wyglądają efektownie, ale możemy do nich dobrać też inne naczynia stylizowane na antyki.

wazon

(Wazony, fot. Really Linda Barker)

Klasyczne białe, smukłe wazony to rozwiązanie stworzone to aranżowania kwiatów o długich łodyżkach. Można je jednak wykorzystać także w inny sposób. Możemy przechowywać w nich różne drobne przedmioty na które nie mamy miejsca gdzie indziej – na przykład biżuterię. Świetnie zastąpią tradycyjne pudełeczka i kuferki na drobiazgi. Podobnie jak poprzednia propozycja są bardzo uniwersalne, charakteryzują się bowiem prostym kształtem i neutralną kolorystyką.

wazon 2

(Wazony, fot. Really Linda Barker)

Spójrzmy też na jeszcze jeden interesujący wazon w kolorze białym. Ze względu na duży rozmiar jest to model przeznaczony do aranżowania dużych okazów kwiatów. Jest nieco staroświecki – kształtem przypomina nieco dzban na mleko, świetnie się zatem sprawdzi, jeśli chodzi o aranżacje retro. Równie ciekawie będzie się prezentował, uzupełniając nowoczesny wystrój wnętrza – na przykład utrzymany w czerni i bieli.

wazon 3

(Wazon, fot. Really Linda Barker)

A teraz coś „z zupełnie innej beczki”, czyli donice. I to nie byle jakie, bo złocone. Tak, tak – choć może to brzmieć absurdalnie, złocone donice są bardzo efektowne – dowodem na to jest chociażby poniższe zdjęcie. Umieszczona w nich roślina nie musi być wyjątkowo bujna, żeby całość stanowiła stylowy dodatek do wnętrza. Dobrze sprawdzą się jako detal ożywiający aranżacje wnętrz utrzymane w bieli.

wazon 4

(Donice, fot. Really Linda Barker)

Nie wiesz co umieścić w donicy lub wazonie? Chciałbyś, żeby było to coś oryginalnego, co urozmaici Twój wystrój wnętrza? Na koniec mamy dla Ciebie oryginalną propozycję – sztuczne gałązki karczocha. Tak, to nie pomyłka. Wyglądają łudząco naturalnie, a przy tym możemy się nimi cieszyć przez cały rok. Prawda, ze prezentują się dużo ciekawiej niż zwykły, banalny bukiecik kwiatów? Wyglądają dobrze zarówno solo, jak i jako składnik większego bukietu sztucznych roślin.

wazon 5

(Sztuczne gałązki karczocha, fot. Really Linda Barker)

Zobacz też inne ciekawe dekoracje

Leave a Reply