Lampy z forniru z piekła rodem

Eleganckie i zaskakujące lampy to wbrew pozorom obiekty nie tak łatwe do znalezienia. Hiszpańska firma Luzifer pokazuje, jak można naturalne piękno materiału wydobyć światłem. To lampy wykonane z forniru, pozwijanego w kształty abażurów. Podświetlone sęki i cienie rzucane przez załamania pozwijanego forniru tworzą niepowtarzalny nastrój.

W sklepie InniLiving.pl można obejrzeć między innymi trzy kolekcje fornirowych lamp: Air, Anfora i Agatha.

Na kolekcję Air składają się lampy w trzech wielkościach – jeden kinkiet i dwie lampki stołowe. Kolekcja to pomysł irlandzkiego projektanta Raya Powera, który, zafascynowany plastyką materiału, jakim jest fornir, postanowił wykorzystać go do tworzenia klasycznych kształtów lamp – ale z niewykorzystanego dotąd w tym celu tworzywa. Lampy wykonane są z jednego kawałka forniru. Dają przytulne, rozproszone światło, wydobywając naturalne piękno forniru w podświetlonych kolorowo słojach.

lampy2

Lampy Air

Kolekcja nagrodzona została wyróżnieniem w najbardziej prestiżowym konkursie designerskim Red Dot Design 2010 oraz nagrodzona w najbardziej prestiżowym konkursie wzorniczym dla nowych produktów – Good Design 2008.

lampa

Lampa Anfora

Kolekcja Anfora jest projektem Miguela Herranza. To misternie pozwijane długie płaty forniru, na których załamuje się światło. Elegancja tych form pozwala umieszczać lampy z kolekcji Anfora w nawet najbardziej prestiżowych wnętrzach.

lampy z forniru

Lampa Anfora

Agatha to rodzina fornirowych lamp projektu Luisa Eslavy, skonstruowanych z centralnie spiętych fragmentów forniru. Trzy wielkości rozedrganych fornirowych pętli rozpraszają światło pod sufitem, tworząc bujne kształty na podobieństwo kwiatów.

lampy21

Lampy Agatha

Fornir barwiony jest przez Luzifera na kolory: biały, żółty, pomarańczowy, szary, czerwony, zielony i brązowy.

Leave a Reply