Zaczaruj pokój dziecka kolorem

Dzieci, jak wiadomo, uwielbiają wszystko co wesołe i kolorowe. Nie oznacza to jednak, że aranżacje pokojów dziecięcych mogą być przypadkowe, byle tylko było w nich dużo koloru. Zastanówmy się dobrze,  jak dobrać kolorystykę – zwłaszcza, jeśli chcemy uciec od banału różu i błękitu. Oto kilka propozycji na ładne i ciekawe ściany w pokoju dziecka.

Jasny róż dla dziewczynki, jasny błękit dla chłopczyka – taką kolorystykę stosuje się od wielu lat. I owszem, róż jest dziewczęcy i bez wątpienia słodki, ale wystrój wnętrza w jego bardzo jasnym odcieniu może być mdlący. Być może warto zdobyć się na odrobinę odwagi i wybrać mocny róż, wpadający w fuksję. Z pewnością przypadnie do gustu naszej małej księżniczce, zwłaszcza, gdy ma ona charakterek :). Aranżacja wnętrza będzie efektowna, jeśli wybierzemy białe meble.

kolory scian dziecko

(Aranżacja pokoju dziecka, fot. Mothercare)

Równie dziewczęcym i wdzięcznym kolorem co róż jest jasny fiolet. Możemy do niego dobrać dodatki w różnych odcieniach różu – od pastelowego, pudrowego odcienia na zasłonach po pościel w kolorze fuksji. Takie wnętrze będzie wyglądało uroczo, niemal bajkowo. Zadbajmy o stylowe dodatki, na przykład dywanik w kształcie kwiatu lub poduszkę w formie gwiazdy.

kolory scian dziecko 5

(Aranżacja pokoju dziecka, fot.Woolworths)

Nawiasem mówiąc, białe meble zawsze wyglądają ciekawie na tle ścian w zdecydowanym kolorze. Możemy je zatem z powodzeniem zestawić z niebieskimi ścianami. Do sypialni chłopca postarajmy się jednak wprowadzić niewielką innowację i zamiast cukierkowego błękitu wybrać nieco „przybrudzony” odcień niebieskiego. Nie bójmy się, że taka aranżacja wnętrza będzie ponura – jeśli odpowiednio dobierzemy inne elementy, z pewnością tak się nie stanie.

kolory scian dziecko 2

(Aranżacja pokoju dziecka, fot. Mothercare)

Kolorem stosunkowo rzadko stosowanym na ścianach (nie tylko jeśli chodzi o pokój dziecka, ale o aranżacje wnętrz w ogóle) jest neonowa zieleń. W zasadzie nie ma się czemu dziwić – jest to bardzo odważny kolor i należy go stosować umiejętnie. Jeśli już zdecydujemy się go użyć, jeśli chodzi o ściany w pokoju dziecka, musimy się liczyć z tym, że pozostałe elementy wnętrza powinny być utrzymane w spokojnych barwach i prostych formach.

kolory scian dziecko 3

(Aranżacja pokoju dziecka, fot. Mothercare)

Czy biel to dobry pomysł, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecka? Zdania na ten temat są podzielone. Z jednej strony białe ściany i meble są wysoce narażone na zabrudzenia, które na jasnym tle sa bardzo wyraźnie widoczne. Z drugiej strony, jasna kolorystyka uspokaja się wyciszyć,  więc może sprawić, że dziecko będzie łatwiej zasypiało. Wybór należy do nas, w każdym razie jedno jest pewne – aby taka aranżacja wnętrza nie była nudna, zadbajmy o oryginalne  dodatki – na przykład dobierzmy lampę z efektownym abażurem.

kolory scian dziecko 4

(Aranżacja pokoju dziecka, fot. Mothercare)

Jednak wolisz biel? Zobacz inne aranżacje pokojów dziecięcych z jej użyciem

No Responses

Leave a Reply