Zapal świece i przepędź mroki zimy

W zimowych miesiącach mrok zapada wcześnie. Co za tym idzie, wcześnie musimy też zapalać światło w domu. Jeśli od światła żarówek wolimy nastrojowy półmrok, być może warto wybrać światło świec. Oprócz swojej praktycznej strony mają tez i inną zaletę – stanowią stylowy dodatek do wnętrza, szczególnie jeśli wybierzemy ciekawy świecznik. Oto nasze propozycje.

Niewielkie, białe świeczki wyglądają dosyć przeciętnie. Jeśli jednak zaaranżujemy je w odpowiedni sposób, mogą wyglądać dużo bardziej interesująco. Spójrzmy na ten świecznik,  w którym zmieszczą się cztery świece. Jego kształt jest prosty i nowoczesny. Szklane obudowy na poszczególne świeczki stanowią interesujący dodatek, a poza tym zwiększają bezpieczeństwo korzystania. Szczególnie ciekawie prezentuje się w połączeniu ze świeżymi kwiatami.

swiecznik

(Świecznik, fot. Really Linda Barker)

Jeśli już mowa o bezpieczeństwie korzystania – bardzo dobrym pomysłem jest takie dobranie obudowy na świecę, by była od niej dużo wyższa. W ten sposób uchronimy obrus przed zabrudzeniem woskiem oraz zapobiegniemy przypadkowemu rozprzestrzenieniu się ognia. Ponadto, płomień świecy nie zgaśnie tak łatwo. Spójrzmy na tę oto propozycję o ażurowej konstrukcji. Jest to bardzo ciekawa dekoracja stołu.

swiecznik 2

(Świecznik, fot. Really Linda Barker)

Równe stylową propozycję stanowią niewielkie świeczniki, które kształtem przypominają rozchylające się płatki kwiatu. Wykonane z ciemnego metalu wyglądają bardzo klimatycznie, są więc bardzo dobrym pomysłem jeśli planujemy nastrojowy, nieco staroświecki wystrój wnętrza. Dobrze komponują się we wnętrzu, które wykorzystuje inne elementy w stylu retro . Porozstawiane w różnych punktach pokoju sprawią, że aranżacja wnętrza nabierze wyjątkowego charakteru.

swiecznik 3

(Świecznik, fot. Really Linda Barker)

Jeśli wolimy coś w nieco „lżejszym klimacie”, możemy zdecydować się na te oto świeczniki w formie błękitnych baryłek. Na ich  ściankach znajdują się delikatne motywy ważek, które widoczne będą dopiero po zapaleniu świecy. Świetnie uzupełnią aranżacje wnętrz w różnych stylach, stanowią też ciekawą propozycję na letnie wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Poprzez ich zapalenie możemy w mgnieniu oka wykreować romantyczny nastrój.

swiecznik 4

(Świecznik, fot. Really Linda Barker)

Inną ciekawą, nastrojową propozycją są świeczniki wykorzystujące połączenie plastiku z suszoną trawą. Są zarazem nowoczesne i utrzymane w rustykalnym stylu. Dzięki temu sprawdzą się jako dekoracja stołu utrzymanego w dowolnym stylu. Szczególnie dobrze prezentują się jednak w towarzystwie delikatnej, nieco  stylowej zastawy stołowej. Aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym są bardzo na czasie, warto zatem dobierać także dodatki w tym stylu.

swiecznik 5

(Świecznik, fot. Really Linda Barker)

Szukasz stylowych dodatków? Zobacz też te wazony

Leave a Reply