Zegary ścienne i budziki w wiosennych barwach

Zegary towarzyszą człowiekowi od starożytności. Na początku były to modele słoneczne, wodne i piaskowe. W VIII wieku w Chinach powstał pierwszy zegar mechaniczny, w XIV wieku znane były już zegary wieżowe. Później przyszła pora na zegarki kieszonkowe, naręczne i elektroniczne. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez tych praktycznych gadżetów. Zegary są z nami niemal wszędzie. Znajdują się na ścianach salonów, kuchni i jadalni, szafkach nocnych oraz biurkach do pracy. Spotkamy je także w budynkach użyteczności publicznej, na dworcach i przystankach. Stojące, wiszące w różnych rozmiarach, formach i barwach wspaniale zdobią wnętrza domów. Dobrane zgodnie z indywidualnymi gustami doskonale ożywiają aranżację lub też tworzą piękną pod względem kolorystyki i kształtów harmonię z wystrojem panującym w pomieszczeniu. Wygodne i proste w obsłudze oraz w utrzymaniu w czystości ułatwiają naszą codzienną egzystencję.

zegar scienny 1

fot. Galicja dla Twojego domu

Pomysł na zegar ścienny

W jasne, spokojne aranżacje wnętrz znakomicie wpiszą się zegary ścienne w pastelowych kolorach.  Prosta forma i łagodna barwa sprawią, iż nie będą one najbardziej widocznym elementem w pomieszczeniu, ale idealnym dopełnieniem całości, subtelną ozdobą ścian i funkcjonalnym detalem. Świetnie nadają się na przykład do sypialni lub gabinetu, nie rozpraszają swą kolorystyką, a występujące w standardowych rozmiarach nie przytłaczają wielkością. Możemy wybrać model o wyraźnie zaznaczonej białej tarczy otoczonej przez różową, szarą lub miętową obudowę, która delikatnie wyodrębni go z otaczającego tła. Jeśli jednak chcielibyśmy, by nasz zegar zwracał uwagę wchodzących do wnętrza, zdecydujmy się na modele również o prostej formie, ale z większą obudową, w której zatopiona tarcza nie jest już najbardziej rzucającą się w oczy częścią urządzenia. Szara lub miętowa obudowa uzupełni spokojny wystrój, natomiast czarna podkreśli surową, minimalistyczną aranżację.

zegar scienny 2

fot. Galicja dla Twojego domu

W wiosennych barwach

Dla tych, którzy nie boją się żywych kolorów, doskonałą propozycją będą zegary w radosnej tonacji. Rozjaśnią i rozweselą pomieszczenie, a dodatkowo dobrze będą komponować się z umieszczonymi w nim wielobarwnymi roślinami oraz dekoracyjnymi detalami. Takie zegary są idealne przede wszystkim do kuchni gdyż ich ciekawe, energetyzujące barwy pobudzają do działania, ale także do pokoju dziecinnego, gdzie znakomicie uzupełniają wystrój. Mogą to być na przykład modele, w których kontrastujące ze sobą kolory połączone zostały z interesującym kształtem obudowy, w sposób nierównomierny otaczającej tarczę – niebieska tarcza, jasnozielona obudowa i cyfry oraz wskazówki lub różowa tarcza i niebieska obudowa wraz z cyframi i wskazówkami. Inną grupę wesołych zegarów stanowią urządzenia w jednolitych, żywych barwach, w których zachowano idealne proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami. Pomarańczowe, niebieskie, różowe i zielone – wspaniale dekorują wnętrza, wprowadzają wiosenną atmosferę i wywołują uśmiech na twarzach przebywających w nich osób. Mobilizują do pracy i ocieplają domowe pomieszczenia.

zegar scienny 3

fot. Galicja dla Twojego domu

Niezawodny pan budzik

Budzi nas każdego poranka z głębokiego snu lub podczas dnia z popołudniowej drzemki. Przypomina o czekających obowiązkach lub ważnych rodzinnych spotkaniach. Jego równomiernie tykanie pomaga zasnąć. Ten praktyczny zegar o niewielkich rozmiarach, zazwyczaj ustawiony na szafce nocnej, stoliku lub biurku powinien być zawsze pod ręką. Poza swoimi walorami funkcjonalnymi budzik może również znakomicie ozdabiać wnętrze. Do każdego stylu aranżacji doskonale pasować będą modele w jasnych barwach. Szara, mięta czy róż w zestawieniu z oryginalną formą zegara tworzą niezwykle estetyczną kompozycję. Obudowa w kształcie elipsy nadaje urządzeniu niepowtarzalnego uroku. Taki budzik dyskretnie podkreśli wystrój sypialni, salonu i gabinetu. Ułatwi zarówno poranne wstawanie jak i powrót do codziennej aktywności.

zegar scienny 4

fot. Galicja dla Twojego domu

W materiale wykorzystano zdjęcie i informacje o zegarach marki Galicja dla Twojego Domu:
Zegar/budzik Aster, dostępne kolory: szary, mięta, róż. Cena brutto: 22,37 zł
Zegar ścienny MerQUe, dostępne kolory: zielony, niebieski. Cena brutto: 23,97 zł
Zegar ścienny Dion, dostępne kolory: szary, mięta, czarny. Cena brutto: 39,96 zł
Zegar ścienny Lorell, dostępne kolory: szary, mięta, róż. Cena brutto: 25,57 zł
Zegar ścienny Billy, dostępne kolory: zielony, pomarańczowy, niebieski, różowy. Cena brutto: 22,37 zł

zegar scienny 5

fot. Galicja dla Twojego domu

Leave a Reply