3 najmodniejsze dekoracje stołu wielkanocnego

Śniadanie wielkanocne wymaga wyjątkowej oprawy, którą zapewni piękna zastawa stołowa, śnieżnobiały obrus oraz wazon z wiosennymi kwiatami. Co jeszcze? Dekoracje świąteczne, jak wszystkie elementy aranżacji, ulegają modzie. Jak więc udekorować świąteczny stół zgodnie z obowiązującymi w 2018 roku trendami?

3 najnowsze trendy, dzięki którym wyczarujesz piękne kompozycje wielkanocne:

  • W kolorach tęczy

W tym roku świąteczną atmosferę możemy osiągnąć wprowadzając do domu kolory tęczy, która w religii chrześcijańskiej jest znakiem przymierza pomiędzy Bogiem a ludźmi, odpowiednikiem pokoju i harmonii. Jej siedem barw nie tylko współgra z symboliką Wielkanocy, ale również stanowi zastrzyk energetyczny dla każdego wnętrza. Nie obawiaj się nasyconych  kolorów – to wyznacznik budzącej się po zimie wiosny. Takie odcienie najpiękniej będą prezentować się w towarzystwie stonowanych barw. Turkusowo-żółta zastawa stołowa zestawiona z białym obrusem z pewnością zachwyci gości. Co więcej, nietuzinkowy design wybranych przez stylistki Westwing produktów sprawi, że będziesz mógł je wykorzystać również podczas innych uroczystości.

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 1

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 4

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 5

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 6

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 7

fot. Westwing.pl

  • Błyszczące święta

Mogłoby się wydawać, że blask srebra i złota to atrybut zimowych kompozycji. Nic bardziej mylnego! Barwy te niezwykle efektownie będą prezentować się jako oprawa wielkanocnego stołu. – Trendy lubią się przenikać. W tym roku, oprócz klasycznych kryształowych szklanek, kieliszków i pater, warto wprowadzić do domu wielkanocny odpowiednik bombek – wiszące szklane jajka. Można je powiesić na pomalowanym białą farbą bukiecie gałązek lub żyrandolu zawieszonym nad jadalnianym stołem. W ten sposób wielkanocna aranżacja zyska wyjątkowy i zarazem bardzo stylowy charakter – mówi Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing.pl.

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 2

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 8

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 9

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 10

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 11

fot. Westwing.pl

  • Tradycja w barwach pasteli

Jesteś zwolennikiem tradycyjnego wystroju? Ta propozycja z pewnością trafi w Twój gust! Główną rolę odgrywają tu romantyczne, pastelowe kolory, które idealnie wpasowują się w wiosenną stylistykę. Pistacjowa maselniczka z uchwytem w kształcie koguta lub zabawna dekoracja w postaci zająca to tylko kilka z wielu propozycji, które przygotowały stylistki Westwing. – Pastelowe odcienie wspaniale pasują do wielkanocnego stołu. Ale pastelową zastawę warto używać przez całe lato. Pastele to jeden z najmodniejszych trendów sezonu, okrzyknięty przez projektantów mody jako Ice cream tones – dodaje Marta Suchodolska. Przykuwającym wzrok wielkanocnym akcentem może okazać się także porcelanowe jajko położone na talerzu w akompaniamencie białej serwetki.

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 3

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 12

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 15

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 13

fot. Westwing.pl

dekoracja stolu wielkanocnego 2018 14

fot. Westwing.pl

Leave a Reply